Ledwie dostała prawo jazdy, a już je straciła. 18 – latka przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h

18 – latka pędziła z prędkością ponad dwukrotnie wyższą niż pozwalają na to przepisy. Straciła prawo jazdy, otrzymała 13 punktów karnych i wysoki mandat do zapłaty. Policja apeluje o rozwagę na drodze.

 

W minioną sobotę, 7 października policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 18 – letnią kobietę kierującą samochodem osobowym marki Mazda.

– Kobieta pędziła 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z tym 18 – letnia mieszkanka powiatu makowskiego straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze ukarali kobietę mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 13 punktów karnych – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policja przypomina, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów to czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy.

– Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
1 miesiąc temu

Gdyby nie błąd pomiarowy urządzenia to pewnie nie straciła by Prawa jazdy

Asan
Asan
1 miesiąc temu
Reply to  Jamal

Właśnie nie powinna oddać prawka (młodość). Błąd to +- 3km/h. Po uwzględnieniu tego, uprawnienia zostają. 😉

Problem
Problem
1 miesiąc temu

Powinna poszukać dobrego adwokata (np Legalna Jazda albo ktoś podobny) i się odwoływać