Laureaci w konkursie „Historia Żołnierza Armii Krajowej w Powiecie Przasnyskim” nagrodzeni

We wtorek, 21 maja w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego „Historia Żołnierza Armii Krajowej w Powiecie Przasnyskim”.

 

Jego organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, zaś współorganizatorami Powiat Przasnyski, Miasto Przasnysz, Gmina Przasnysz i 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu. Patronat nad konkursem objął Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku , dr. Marek Jedynak.

– Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu przasnyskiego i polegał na opracowaniu życiorysu lub stworzeniu pracy inspirowanej życiorysem jednego z żołnierzy Armii Krajowej, którzy działali w powiecie przasnyskim lub po zakończeniu wojny zamieszkali na jego terenie – informuje Powiat Przasnyski.

Laureaci konkursu:

𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐚 𝐏𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐚 :

  •  I miejsce – Olaf Orzoł
  • II miejsce – Piotr Leleniewski
  • III miejsce – Lena Dęby

Wyróżnienia : Dawid Politowski, Maria Osińska, Lena Politowska, Daria Słomkowska, Anna Brykała, Szymon Kobyliński.

𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐚 𝐩𝐨𝐧𝐚𝐝𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐚:

  • I miejsce ex aequo – Aleksandra Szkoda, Patrycja Kołcon, Zuzanna Juszkowska

Wyróżnienia : Jerzy Osiecki, Igor Karwacki, Dominik Morawski, Norbert Gach, Weronika Piórkowska, Kacper Idźkowski, Żołnowski Maciej

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łyli
Łyli
28 dni temu

Rozumiem, że „senatorówka” reprezentuje starostwo? No tak, lansować się czas zacząć.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
28 dni temu

Takich rzeczy brakowało w naszym mieście ! Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów.

Tomek
Tomek
28 dni temu

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w tym konkursie. Szczególne wyrazy uznania należą się Organizatorom, którzy z pasją zachęcają najmłodszych do zainteresowania się historią lokalną i naszej małej ojczyzny. Ich zaangażowanie w promowanie wiedzy o lokalnym dziedzictwie jest nieocenione i zasługuje na najwyższe uznanie.

Rodzic
Rodzic
28 dni temu

Prosimy o więcej takich konkursów ! Moje dzieci już nie mogą się doczekać kolejnego konkursu. Największe gratulacje należą się Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu, Gminie Przasnysz, Miastu Przasnysz i 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu

PS. Może uda się jeszcze w tym roku zorganizować kilka konkursów o takiej tematyce ? Będziemy wdzięczni jako dumni rodzice z naszych pociech.