Latarnie w gminie Przasnysz będą świeciły krócej. Cena za energię większa o 129 procent

W czasie ostatniej sesji rady gminy Przasnysz, wójt Grażyna Wróblewska poinformowała o dużym wzroście cen energii elektrycznej. Gmina szuka oszczędności.

 

W grudniu ubiegłego roku w Gminie Przasnysz rozstrzygnięty został przetarg na energię elektryczną w ramach kompleksowej usługi na potrzeby zasilania lokali i budynków oraz oświetlenia ulicznego. Energię gminie dostarcza PGE.

Cena, jak poinformowała wójt Grażyna Wróblewska, wzrosła o 129 procent w stosunku do roku ubiegłego.

 

– Gmina Przasnysz do 31 marca wydała na energię elektryczną niezbędną do oświetlenia ulic kwotę 114 tys. 594 zł. W roku ubiegłym za analogiczny okres wydaliśmy 69 tys. 220 zł. W celu optymalizacji kosztów, bo będzie brakowało nam pieniędzy, gmina Przasnysz rozważa skrócenie czasu pracy latarni drogowych tak, by wieczorem świeciły do 23.00, nie zaś jak do tej pory do 24.00 – mówiła wójt.

Gmina, by zaoszczędzić na drożejącej energii zamierza wymienić oświetlenie na energooszczędne. W tym celu złożyła wniosek o dofinansowanie do programu Polski Ład.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Rodzina mojej żony wolała by świeciły całą nac

ZnacieOdpowiedz?
ZnacieOdpowiedz?
1 rok temu

Na oswietleniu ledowym powinny praktycznie prawie nic badz minimalnie kosztowac. Ledowe pobiera 25do 50 procent procent energi tradycyjnych lamp „LEDs are up to 50 percent more energy efficient than traditional sodium bulbs and can last 15 to 20 years” ” residential use at least 75% less energy, and last up to 25 times longer,” wymienic stare i tylko ledowe z odbiciem Lumenow -swiatla tylko w dol. Nie zasmiecamy swiatlem, nie oswietlamy nieba ani okien ludzi w blokach i kamienicach. Ledowe tez produkuja wiecej jasnosci wiec mniej wat zuzywamy. Sa jasniejsze!!! Nio ale trzeba przystosowac zapewne stare latarnie albo powymieniac. Spoko… Czytaj więcej »

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
1 rok temu

https://www.infoprzasnysz.com/miasto-przasnysz-oglosilo-przetarg-na-wymiane-oswietlenia-sodowego-na-led/
Miasto zmienia oświetlenie.

  • Wymienimy oświetlenie uliczne w całym mieście Przasnysz na LED-owe, oraz zainstalujemy odnawialne źródła energii na szkołach, przedszkolach i jednostkach samorządu terytorialnego w Przasnyszu – 4 322 500 zł
Maxx
Maxx
1 rok temu

Kazać czekać złodziejom do 24 – to było nieludzkie.
Po zmodernizowaniu 15% lamp na żarówki LED można by świecić normalnie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Posiornia zwala na Unię całą winę za drogą energię. Zapominają jednak kłamczuchy, że opłaty za emisję CO2 trafiają do polskiego budżetu. Gdyby ta kasa była inwestowana w OZE, nie byłoby takich wzrostów cen jakie mamy. Ale oni wolą kasę rozdać dla poklasku, a później rozklejać plakaty z kłamliwymi teoriami.

Konował
Konował
1 rok temu

Sprawdź ceny za CO2 po dopuszczeniu banków do rynku emisji. A później sprawdź, kto uwolnił rynek dla banków.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Konował

A Ty napisz proszę, na co poszła kasa wpłacona do budżetu. Miała iść na transformację energetyczną.

Kolo
Kolo
1 rok temu

Marek Komuch jak zwykle kłamliwy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kolo

W którym zdaniu minąłem się z prawdą. Napisz to wprost. Chętnie posłucham.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kolo

I co,pisowski śmieciu, siedzisz cicho?

ZnacieOdpowiedz?
ZnacieOdpowiedz?
1 rok temu

Baseny wykonane w tej samej technologi z folii pcv firmy „Piscine Laghetto” z obudowanym pomostem drewnianym Wloclawek ul. Lisek Sandomierz iMOSiR u. Portowa 24 ww.leliwa.pl/sandomierz__buduja_baseny_odkryte_na_sandomierskim_bulwarze/ „Inwestycja będzie kosztować sandomierski samorząd około 200 tysięcy złotych.” 2014 rok Grodkow ww.brzeg.naszemiasto.pl/basen-w-grodkowie-juz-otwarty-brzeg-moze-pozazdroscic-tak/ga/c13-8381892/zd/63840228 Nowinyw Podkieleckiem „Perła” przy ulicy Perłowej 1 ww.perla.nowiny.com.pl/baseny-letnie/ Starachowice u. Szkolna 14 , Cala konstrukcja tych basenow to mobilna wrecz , czasowa konstrukcja z grubszej folii ?? a pomost trwaly. Mowa o montazu!! ww.spottedalert.pl/powiat-starachowicki/starachowice/baseny-letnie-w-starachowicach-ruszaja-juz-26-czerwca-zdjecia/ ww.starachowice.naszemiasto.pl/w-starachowicach-powstana-wspaniale-letnie-baseny-zobacz/ar/c3-4677565 ww.starachowice.naszemiasto.pl/w-starachowicach-powstana-wspaniale-letnie-baseny-zobacz/ga/c3-4677565/zd/32953017 Czelad w Paku Grabek -chyba nie zrealizowane bo sa tam normalne baseny Lubań -nie sprawdzalem czy wykonali „Wykonane z zbrojonej folii PCV niecki o wymiarach 15… Czytaj więcej »