Lasy Państwowe: “Bądź, jak borsuk, czyli jak załatwić się w lesie, by nie załatwić lasu”

Lasy Państwowe przed wakacjami postanowiły zamieścić na swoim fecebookowym fanpage instrukcję, jak załatwiać potrzeby fizjologiczne w lesie, tak „by nie załatwić lasu”.

 

– Nikt nie lubi widoku papierzaków w lesie. Zróbmy zatem wszystko, by umilić czas spędzany na łonie natury i zadbać o krajobraz – czytamy we wpisie.

Jaka jest prawidłowa procedura instruują nas Leśne Przedszkolaki wraz z Nadleśnictwem Spychowo, ilustrując poszczególne kroki obrazkami. Pierwszą czynnością jest wykopanie dołka, w którym umieszczamy także papier, po czym całość należy przykryć ziemią lub ściółką.

 

– To takie proste: W przeciągu kilku godzin leśne żuki zajmą się naszą kupą i nie będzie po niej śladu. Mech będzie rósł dalej w tym samym miejscu a ci którzy przyjdą po nas do lasu nie zobaczą stada ”papierzaków” i z uśmiechem pospacerują dalej! – pisze Nadleśnictwo Spychowo.

Dlaczego przykładem ma być dla nas borsuk?  Borsuki to czyściochy. Okolice nor utrzymują w największym porządku, a odchody pozostawiają w specjalnie wykopanych w ziemi latrynach.

Stosując się do instrukcji, życzmy sobie, aby zawsze starczyło nam czasu na wykopanie dołka.

 


 

Źródło Lasy Państwowe codziennikmlawski.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments