Laptopy nie tylko dla czwartoklasistów. Otrzymają je również nauczyciele

Ponad 400 tys. laptopów ma trafić do nauczycieli, tuż po tym jak zakończy się akcja kupowania sprzętu dla czwartoklasistów – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w niedzielnym wywiadzie w Polsat News mówił o rządowym programie zakupu uczniom IV klas szkół podstawowych laptopów. W tym roku sprzęt otrzyma 370 tys. uczniów. Stwierdził, że sprzęt uczniowie otrzymają na własność.

– To jest projekt, który będzie nam towarzyszył od 1 września 2023 r przez kolejne lata. Każdorazowo uczniowie, którzy będą przystępowali do nauki w czwartej klasie szkoły podstawowej, będą dostawali laptop na własność, by mogli rozwijać się przy pomocy nowoczesnych urządzeń – podkreślił Czarnek.

Dodał także, że po zakończeniu przetargu na laptopy dla uczniów, będą też laptopy dla nauczycieli – w sumie ponad 400 tys. sztuk (projekt Ministerstwa Cyfryzacji).

 

Minister odniósł się również do zapowiedzi przywrócenia wcześniejszych emerytur dla nauczycieli. Przekazał, że w tej sprawie 1 lutego odbędzie się spotkanie ze związkami zawodowymi. Dodał, że na pewno prawo do wcześniejszej emerytury nie będzie przywrócone od 1 września 2023 r.

– W roku szkolnym 2023-2024 w szkołach będzie jeszcze wystarczająca liczba uczniów. Natomiast od 2024 r. będziemy notować stopniowe zmniejszanie się ich liczby, nawet o kilkaset tysięcy w perspektywie czterech-pięciu lat, więc to trzeba będzie stopniowo przywracać – stwierdził.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ddd
ddd
1 miesiąc temu

Czy dobrze rozumiem że starszym dzieciakom to laptopy nie będą potrzebne? O zgrozo co roku będą otrzymywali czwartoklasiści a kiedy starsze.

Amator
Amator
1 miesiąc temu
Reply to  ddd

Hmm nigdy? Nie pragnij tak tej darmochy z własnej kieszeni.. albo innych pracujących.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Oczywiście zupełnie przypadkiem tak się złożyło że na jesieni mamy wybory 😅

Janeczka
Janeczka
1 miesiąc temu

Ale wśród nauczycieli poparcia szukają??? Toż to niczym kulą w płot 😁

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu

Rozdawnictwo się szerzy…..

Aspi
Aspi
1 miesiąc temu

To za swoje będą kupować premier z prezesamy i reszta PiS ?.

Aspi
Aspi
1 miesiąc temu

Premier z ministramy prezesamy za własne pieniądze fundują laptopy?

aaa
aaa
1 miesiąc temu

ja jestem nauczycielem matematyki i szlag mnie trafia jak czytam o tych laptopach. Po pierwsze – nauczyciele nie potrzebują na własnośc zadnych laptopów, mamy swoje, zarabiamy; po drugie – dzieci są tak mega uzależnione po zdalnym od mediów ze dawanie im laptopow zamiast ksiązek to idiotyzm…. Ratunku, niech ktoś zapanuje nad tą bezmyślną sytuacją

fff
fff
1 miesiąc temu

Skoro nauczycieli jest w PL 700 tys., w tym ok. 500 tys. tych którzy prowadzą lekcje w szkołach samorządowych to skąd liczba 400 tys. laptopów?

Franio
Franio
1 miesiąc temu
Reply to  fff

Z człona

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

i super dzieciom w klasach: 5, 6, 7, 8 oraz średnich laptopy NIE sa potrzebne. epis „da” laptopka a zrzute zrobimy w benzynie i ropie droższej o 3zł niż być powinna. brawo oraz „WON z Naszej Polski”