fot. UG
Laptopy, drukarki 3D i laboratoria AI. Szkoły w gminie Jednorożec doposażone
Gmina Jednorożec w ostatnim czasie znacząco doposażyła placówki oświatowe, dla których jest organem prowadzącym.
Do szkół trafił nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej oraz wyposażenie pracowni AI i STEM. Zakupy realizowane są w ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy i mają na celu podniesienie jakości oraz nowoczesności kształcenia.
Sprzęt do nauki zdalnej i nowoczesnych zajęć
W ramach projektu szkoły zostały wyposażone w zestawy do nauki zdalnej oraz prowadzenia zajęć hybrydowych.
– Nasze szkoły zostały doposażone w zestawy do zdalnego nauczania w ilości 112 laptopów, 23 laptopów przeglądarkowych oraz 47 tabletów. Ponadto dostarczono 29 zestawów obejmujących m.in. tablety piórkowe bez ekranu, słuchawki z mikrofonem, mikrofony do zbierania dźwięku z sali, kamery, statywy oraz huby USB – przekazuje Krzysztof Nizielski, wójt Gminy Jednorożec.
Sprzęt trafił do placówek oświatowych na terenie gminy i jest już wykorzystywany podczas codziennych zajęć dydaktycznych.
Pracownie projektowania i laboratoria sztucznej inteligencji
Równolegle trwa doposażenie dwóch pracowni Projektowania i Prototypowania.
Znajdą się w nich m.in. laptopy z torbami transportowymi, drukarka 3D, długopisy 3D, filamenty, autonomiczny skaner 3D oraz specjalistyczne oprogramowanie do projektowania.
Nowy sprzęt trafił również do laboratoriów sztucznej inteligencji.
Dla szkół przygotowano pięć kompletnych zestawów, obejmujących laptopy dla uczniów i nauczyciela, jednostkę centralną usług AI, urządzenia sieciowe, mobilne szafki ładujące, zasilanie awaryjne UPS, monitory interaktywne o przekątnej co najmniej 75 cali oraz zestawy kamer i mikrofonów.
– Inwestycje w nowe technologie niewątpliwie przyczynią się do podniesienia standardów nauczania naszych uczniów. Dzięki temu łatwiej będzie im funkcjonować w świecie opartym na nowoczesnych, cyfrowych rozwiązaniach – dodaje wójt.

mat
