Laptopy dla czwartoklasistów trafiły do Przasnysza

Miasto Przasnysz rozpoczęło dystrybucję komputerów, które mają trafić do 206 uczniów klas czwartych. Ich wydawanie potrwa do końca października.

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie klas czwartych wyczekiwali obiecanych przez polski rząd laptopów. Urządzenia wydawane są w ramach ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. 5 października miasto Przasnysz podpisało umowę przekazania komputerów przenośnych typu laptop przez Ministerstwo Cyfryzacji. Pierwsze z nich już trafiły do szkół.

– Pierwsze laptopy dostarczono 17 października 2023 r. do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, a w dniu 18 października do Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu. 19 października dostarczone zostały przez firmę kurierską laptopy do Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu im. Tadeusza Kościuszki – informuje Anna Wdowińska,  inspektor ds. edukacji Urzędu Miasta Przasnysz.

W czwartek, 19 października rozpoczęła się procedura przekazywania laptopów uczniom przasnyskiej „Jedynki” i „Dwójki”.

– W naszym mieście przekazanie sprzętu do uczniów odbywa się w szkołach poprzez dyrektorów, na których zostało to scedowane poprzez udzielone pełnomocnictwa. Przy przekazaniu laptopów do szkół przez firmę transportową upoważnieni dyrektorzy, przyjmując laptopy, potwierdzali ilość przyjętych laptopów. Następnie potwierdzali protokolarnie ich ilość wraz z numerami seryjnymi. Przekazanie laptopa uczniom odbywa się na podstawie umowy przekazania lub użyczenia pomiędzy organem prowadzącym, a rodzicem/opiekunem prawnym ucznia oraz protokołem odbioru sprzętu – wyjaśnia.

Procedura dystrybucji potrwa do końca miesiąca

– Dyrektorzy po otrzymaniu sprzętu, podpisaniu protokołów niezwłocznie rozpoczną dystrybucję sprzętu. Najprawdopodobniej do końca października laptopy zostaną przekazane rodzicom/opiekunom prawnym uczniów. Rodzice/opiekunowie prawni zostali poinformowani za pomocą e-dziennika o możliwości odbioru sprzętu – dodaje nasza rozmówczyni.

– Na chwilę obecną nie posiadamy informacji o odmowie podpisania umowy przekazania laptopa oraz umowy użyczenia laptopa, a tym samym odmowie przyjęcia wsparcia, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli – dodają.

Szkołom, dla których organem prowadzącym jest Miasto Przasnysz, przekazanych zostanie w sumie 206 laptopów:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu otrzyma 67 laptopów,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu – 59 laptopów,
  • Szkoła podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu – 80 laptopów.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments