„Łap pluszaka od wojaka”. Kolejna akcja 2. ORel Przasnysz.

18 grudnia 2020 roku odbył się finał akcji „Łap pluszaka od wojaka”. Jej inicjatorami i pomysłodawcami byli żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

W ramach przedsięwzięcia zebrano blisko sto sztuk maskotek, kilkadziesiąt książek i słodkich upominków, które trafiły do kilku lokalnych fundacji i placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Zostać na jeden dzień w roku Świętym Mikołajem, który spełnia drobne dziecięce marzenia? Uwierzcie, że to niesamowita frajda! Co roku sam również staram się wcielić w tę rolę jak najlepiej potrafię, angażując się, bądź aranżując takie akcje wśród żołnierzy i pracowników Ośrodka. Jest to dla nas bezcenna nauka, frajda i wartościowo spędzony czas. Czemu wartościowo? Bo tym dzieciom naprawdę warto pomagać! To nie tylko prezent na święta w wymiarze materialnym, to również budowanie poczucia ich własnej wartości. Często pozwala to na lepsze i pełniejsze przeżywanie świąt, ponieważ buduje atmosferę, że jest ktoś kto o nich pamięta i myśli. Ponadto dzieci również uczą się, że fajnie jest pomagać innym. Uwierzcie mi Państwo, że aby spełnić dziecięce marzenia naprawdę nie potrzeba czynić specjalnych zabiegów. Ze swojej strony zachęcam wszystkich do niesienia pomocy potrzebującym bo naprawdę warto pomagać innym, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – podsumował akcję płk dypl. Bogusław Postek.

2. Ośrodek Radioelektroniczny w mijającym 2020 roku włączył się, bądź zainicjował blisko siedemdziesiąt akcji pomocowych dla lokalnych społeczności. Jeszcze w tym roku w planach są kolejne, o których z pewnością wszyscy niebawem usłyszymy.

 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments