Lamele – dlaczego wciąż zyskują na popularności?

Lamele zyskują na popularności. Dzięki temu, że są jednocześnie dekoracyjne i funkcjonalne, mogą pełnić we wnętrzu różne role. Dla osób, dla których tradycyjne sposoby aranżacji ścian są nie do zaakceptowania lub szukają ciekawej alternatywy dla obrazów czy plakatów, lamele mogą być bardzo intrygującą propozycją. Czemu zawdzięczają swoją popularność? Podpowiadamy.

 

Jak i gdzie można wykorzystać lamele?

Choć jeszcze stosunkowo mało znane, lamele mogą naprawdę uczynić różnicę w charakterze wystroju konstrukcji wnętrza. Te najbardziej wytrzymałe produkty, wykonane z naturalnego drewna, znajdują zastosowanie w budownictwie jako elementy konstrukcyjne, szczególnie na poddaszach i przy zagospodarowywaniu skosów. Nierzadko lamele wykorzystuje się także do budowy płotów i wielu innych obiektów, tak zwanej małej architektury ogrodowej.

Wspaniałym pomysłem na dekorację wnętrz z wykorzystaniem lameli może być ułożenie ich w fantazyjny wzór i zamontowanie na ścianie lub w charakterze przepierzenia między jednym a drugim pomieszczeniem. Ten drugi sposób doskonale sprawdza się w niewielkich mieszkaniach, gdzie dla zachowania maksymalnie dużej przestrzeni, przedzielanie poszczególnych pokoi stałymi elementami, takimi jak ścianki działowe, nie jest wskazane.

Ażurowe lamele nie tylko pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń, ale też mogą pełnić dodatkowe funkcje. W zależności od tego, w jaki sposób zostaną zamontowane, mogą być półką na książki lub bibeloty, ścianką do wieszania zdjęć i doniczek z roślinami albo same w sobie tworzyć oryginalny element dekoracyjny.

 

Zalety lameli w urządzaniu mieszkania lub domu

Rodzajów lameli jest bardzo wiele i w zależności od tego, jaką mają wielkość, grubość oraz z jakich materiałów są wykonane, mogą być wykorzystywane w naprawdę wielu dziedzinach budownictwa i wyposażenia wnętrz. Cienkie lamele służyć mogą do produkcji żaluzji albo jako pokrycie desek podłogowych. Inne typy lameli znajdują zastosowanie w wygłuszaniu pomieszczeń, dekoracyjnym łączeniu mebli, budowie stropów i dekoracyjnych sufitów, a także w konstrukcji domów.

Lamele, oprócz swojej uniwersalności, mają jeszcze tę zaletę, że łatwo się je montuje, więc nawet osoby bez większego doświadczenia mogą pokusić się o stworzenie z ich wykorzystaniem ciekawej konstrukcji dekoracyjnej. Odpowiednio zabezpieczone i konserwowane cieszą swoim pięknym wyglądem przez długi czas. Ich zamontowanie może przynieść także wymierne korzyści akustyczne, ponieważ pomagają pozbyć się pogłosu i wygłuszyć wnętrze.

Jest to niezwykle ważne dla codziennego komfortu korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Warto zainteresować się lamelami i pomyśleć nad tym, jak można wykorzystać je u siebie. Więcej o lamelach można znaleźć tutaj: https://lameo.pl/pl/.

 

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments