„Łączy Nas sport, nie narkotyki”. Ciekawy projekt w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych

Beata Płoska, opiekun w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych wraz ze swoimi podopiecznymi realizuje projekt, który jest wzorowany na ogólnopolskiej akcji „Łączy Nas sport, nie narkotyki”.

 

Głównym celem zajęć jest podniesienie poziomu wiedzy na temat narkotyków, ale też i sportu.

Chcemy, aby młodzież znalazła dobre ujście dla nudy i złych emocji. Niech, nie uciekają w  używki, tylko w sport. Zajęcia mają na celu podniesienie kompetencji w dziedzinie profilaktyki. Kształtowanie postaw asertywnych wobec zachowań ryzykownych. Do projektu wprowadzone są elementy dyskusji oraz zajęcia sportowe –  mówi Beata Płoska.

 

Dzieci w ramach projektu odwiedził Roman Szymański, polski zawodnik MMA, oraz Sławomir Pawłowski, trener UMKS Champion Ostrołęka, wraz z Maciejem Erpsztem, szesnastolatkiem, który trzy lata temu zmienił swoje życie rozpoczynają przygodę z boksem. Uczestnicy projektu rozmawiali z gośćmi o tematyce uzależnień. Maciej Erpszt opowiedział jak boks uratował mu życie.

Beata Płoska chce rozszerzyć projekt, w planach ma rozpowszechnienie go poza placówką.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments