Łącznie ukradł 46 butelek alkoholu. 38-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności

38-latek może w więzieniu spędzić nawet 5 lat. Systematycznie kradł alkohol. Mężczyzna został zamknięty w sklepie przez pracowników ochrony, podczas kolejnej kradzieży. Jego łupem padło łącznie 46 butelek, a wartość towaru wyceniono na kwotę 3 tys. zł.

 

Do policji wpłynęła informacja o ujęciu sprawcy kradzieży alkoholu w jednym z marketów.

– Pracownicy zamknęli sklep, aby mężczyzna nie mógł się oddalić i powiadomili policję. Na miejscu policjanci wylegitymowali sprawcę kradzieży 5 butelek markowego alkoholu. Był nim 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. W rozmowie z kierownikiem sklepu policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna w krótkich odstępach czasu ukradł 41 innych butelek – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Wartość towarów skradzionych przez 38-latka wyceniono na kwotę prawie 3 tys. złotych. Wszystkie te zdarzenia zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu znajdujące się w sklepie. Alkohol skradziony ostatniego dnia został odzyskany i wrócił na sklepową półkę.

– 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments