Kwietny dywan parafii Ojców Pasjonistów z Przasnysza wyróżniony w konkursie diecezjalnym

IV Diecezjalny Konkurs na Dywan Kwiatowy, ułożony z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w 2024 r. został rozstrzygnięty.

 

Organizatorem konkursu było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej.

– Spośród uczestników wyłoniliśmy laureatów, którzy otrzymają pamiątkowe statuetki i dyplomy. W ocenie brano pod uwagę misterność pracy, jak również powierzchnię wykonanego dywanu. Gratulujemy księżom proboszczom oraz wszystkim parafianom zaangażowanym w dzieło układania dywanów na większą chwałę Boga – przekazano.

Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Przasnyszu została wyróżniona w konkursie. Ułożony w kościele dywan miał powierzchnię 31 metrów kwadratowych. Wykonawcami dywanu byli o. proboszcz mgr Wiesław Marek Wiśniewski CP, ojcowie i bracia pasjoniści oraz parafianie.

Zwyczaj usypywania kwiatowego kobierca sięga w Przasnyszu czasów dwudziestolecia międzywojennego. Zapoczątkowali go ojcowie pasjoniści, którzy przynieśli tę tradycję z Włoch, gdzie była ona bardzo rozpowszechniona. Przed II wojna światową tradycja ta trafiła wraz z ojcami do Rawy Mazowieckiej, a następnie do Łodzi i innych miejscowości.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments