Kurtyny wodne od LGD „Północne Mazowsze” w gminach powiatu przasnyskiego

Do gmin z terenu powiatu przasnyskiego trafiły w formie użyczenia kurtyny wodne. Zakupiła je Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”.

 

Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” realizuje kolejny etap międzynarodowego projektu „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”.

W jego ramach zakupiła, przetestowała, a także wypożyczyła kurtyny wodne dla 17 gmin z obszaru LGD, w tym dla gminy Krasne, gminy Przasnysz, gminy Krzynowłoga Mała i Czernice Borowe.

– Była to największa inwestycja realizowanego projektu, której koszt przekroczył 100 tys. zł – informują.

Kurtyny wodne, które trafiły do gmin z powiatu przasnyskiego zostały przekazane nieodpłatnie samorządom, w formie umowy użyczenia.

Są one wykonane ze stali nierdzewnej przez firmę UltraMist, która zadbała o ich unikalny wygląd, a także stosowne oznakowanie.

– Kurtyny będą wykorzystywane przez mieszkańców głównie podczas upalnych dni i w określonych miejscach, gdzie przebywa najwięcej dzieci, młodzieży, ale także osób starszych. Stanowić będą doskonałą alternatywę na schłodzenie organizmu i umilenie czasu najmłodszym w trakcie wydarzeń plenerowych – dodaje LGD „Północne Mazowsze”.

Ze strony LGD 'Północne Mazowsze” całą akcją pokierowała Justyna Urbaniak.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tymek
Tymek
15 dni temu

Czy Was pogięło, takie pieniądze wydać na byle….., komu to potrzebne, trzeba to mieć w głowie siano

Cóż za pomysł
Cóż za pomysł
15 dni temu

Jakim trzeba być nierozumnym, aby przy tak poważnych niedoborach wody organizować tego typu akcje. Do kurtyn wodnych potrzebna jest świeża, czysta woda. To nie obieg zamknięty, jak w fontannach. Ile osób skorzysta w gminie z takiej kurtyny? Na wsiach ludzie siedzą w swoich domach, ogródkach i inwestycje w kurtyny wodne są bezsensowne

Ciekawe
Ciekawe
15 dni temu

Ciekawe, kto jest właścicielem albo kto ma udziały w firmie zUltraMist

Roman
Roman
15 dni temu

akurat można wziąć prysznic przed wejściem do urzędu… i po.