Kurs baristy w przasnyskim Zespole Szkół Powiatowych

Uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wzięli udział w dwudniowym kursie baristy. Poznawali tajniki parzenia dobrej kawy i sztukę rysowania mlekiem.

 

W dniach od 23 do 24 kwietnia uczniowie klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu wzięli udział w kursie baristy w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

– Celem szkolenia było zdobycie podstawowych wiadomości teoretycznych na temat kawy oraz praktyczna nauka przygotowania czarnego naparu oraz kaw mlecznych jako przygotowanie do zawodu baristy – informuje szkoła.

 

W pierwszym dniu kursu młodzież poznała alternatywne metody parzenia kawy, dowiedziała się jak poprawnie przygotować espresso i koktajle na jego bazie, a także jakie są metody teksturowania mleka. Nie zabrakło sztuki rysowania mlekiem.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia praktyczne. Uczniowie zapoznali się z gatunkami i metodami parzenia kaw na świecie. Dowiedzieli się także, jaki wpływ na napar ma woda oraz grubość mielenia ziarna. Odbyły się zajęcia z teksturowania mleka i latte art.

– Wszystkie te ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie, którym mogą się pochwalić najlepsze kawiarnie – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ConLece
ConLece
15 dni temu

Te kawe w profesjonalnych coffee shop-ach to raczej robia z ekspresu cisnieniowego o min/ok 15 bar cisnienia typu „pump driven machine”

ConLece
ConLece
15 dni temu

Na calym poludniu florydy (od Key Wet przez Miami -Fort Louderdale po Palms Beach i dalej ) Kubanczycy przywiezli swoj sposob parzenia kawy, ktory wygrywa ze Starbucks-sem nic nie ujmujac temu (tez przepyszne choc drozsze). Nazywa sie kawa coffe „Con Lece” czyli inaczej na polski „z mlekiem” .Probowalem ogolna zasade zglebic „con lece’ od Kubanczyka to stwierdzil tylko ze jego mama do goracego mleka (polowa kubka) lub zpienionego (frosted) dolewa sie kawe typu 'dark rosted’ ( ciemno prazona) typu Pilon, Bustello lub La Llave. Kawa na swiezeo warzona spada na cukier lub jest nawet rozmieszana z cukrem po pierwysz kroplach.… Czytaj więcej »