Kurpiowskie Centrum Rekreacyjne. W Kadzidle powstanie Regionalny Park Wodny

Kadzidło to malownicza miejscowość oddalona od Przasnysza o niespełna 50 km. Dotychczas powiat ostrołęcki słynął z Kurpiowskiej Krainy, czyli kompleksu turystyczno – rekreacyjnego nad zalewem Wykrot. Konkurencją dla obiektu będzie Kurpiowskie Centrum Rekreacyjne w Kadzidle, gdzie gmina wybuduje Regionalny Park Wodny.

 

Radni gminy Kadzidło przyjęli wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego o rozpoczęciu prac projektowych związanych ze stworzeniem w Kadzidle Regionalnego Parku Wodnego – Kurpiowskiego Centrum Rekreacyjnego – informuje urząd gminy w Kadzidle.

Obiekt został zlokalizowany na gruncie gminnym, w Kadzidle, przy ulicy Lokalnej. Stanie się miejscem odpoczynku dla mieszkańców całego regionu.

Powstanie tam Park Wodny, który będzie obiektem letnim, otwartym, funkcjonującym od maja do października. Obok tradycyjnych, dwudziestopięciometrowych torów pływackich, pojawią się tam nowoczesne rozwiązania, przeznaczone dla użytkowników wszelkich kategorii wiekowych, od najmniejszych dzieci, do seniorów.

 

Przewidziana jest Fabryka Wody, Wodny Plac Zabaw, jacuzzi z pompą ciepła oraz teren zielony i wypoczynkowy, wyposażony w urządzenia rekreacyjne. Nie zabraknie szatni, części magazynowej oraz małej gastronomii z dobrą kawą i napojami chłodzącymi.

Prace projektowe zakończą się najpewniej do początku przyszłego roku. Inwestycja zostanie zrealizowana do drugiego kwartału 2024.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
2 lat temu

A co z basenami w Przasnyszu?🧐🧐🧐 Miały być w tamtym roku, pod koniec roku jakaś wzmianka się pojawiła i znów cisza 🧐🧐

Aj.
Aj.
2 lat temu

Czy to prowokacja, a może fejk inwestycja ( tak jak w Przasnyszu, sala koncertowa dla szkoły muzycznej?). Prowokacja dla powiatu ? Akurat wczoraj starosta Bieńkowski w Radio Rekord zapowiedział baseny w Przasnyszu. Jak to bywa w starostwie – albo zdążą zbudować na sezon … ALBO NIE ZDĄŻĄ … Radio Rekord : „Na pewno w tym roku powstaną otwarte baseny w Przasnyszu – zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Rekord Krzysztof Bieńkowski, starosta powiatu przasnyskiego.- Chcemy jeszcze w lutym ogłosić przetarg na budowę tych obiektów. Myślę, że w tym roku te obiekty powstaną. Jeżeli się uda to zdążymy jeszcze na sezon, jeżeli nie… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Aj.

Chłopie, ile Ty masz lat? Dalej się łapiesz na bajkopisarstwo?

Alina
Alina
2 lat temu

Basen będzie w kadzidle to najpotrzebniejsza rzecz na wsi 😱😱

Konrado
Konrado
2 lat temu
Reply to  Alina

No tak chłopy z pola jak zjada to pójdą się umyć na basen

ORMO
ORMO
2 lat temu

Następni budują basen na wsi, a później będą płakać, że nie mają na jego utrzymanie.