„Kultura bez barier” – pracownicy MBP w Przasnyszu rozpoczęli cykl szkoleń

W ramach projektu „Kultura bez barier” Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu rozpoczęła cykl szkoleń dotyczących poszerzenia wiedzy dotyczącej potrzeb użytkowników z trudnościami w poruszaniu się i osób z problemami wzroku.

 

Trzy tematyczne warsztaty dla pracowników MBP prowadzić będzie Fundacja Kulawa Warszawa.

– W środę poruszyliśmy tematykę obsługi czytelnika z trudnościami w poruszaniu się i niepełnosprawnością wzroku. Mieliśmy możliwość wejścia w rolę osoby z niepełnosprawnością i doświadczenia różnych niepełnosprawności – korzystania z wózków, kul, białych lasek, opasek na oczy, rękawic symulujących brak chwytu. Podczas wspólnego spaceru po bibliotece zidentyfikowaliśmy bariery architektoniczne występujące w siedzibie biblioteki głównej, a następnie rozmawialiśmy o sposobach ich likwidacji lub niwelowania – relacjonuje Biblioteka.

 

– W czwartek uczyliśmy się jak zaprojektować wydarzenia włączające dostępne dla wszystkich. W trakcie szkolenia pracownicy Biblioteki mieli możliwość poznania zasad projektowania imprez i wydarzeń włączających, podczas których żaden z uczestników i żadna z uczestniczek nie będzie wykluczana. Poznaliśmy narzędzia, które będą pomocne w tego rodzaju przedsięwzięciach – dodaje placówka.

Kolejne warsztaty odbędą się na początku listopada i dotyczyć będą bezpiecznej ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.

 

 

red

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments