Kultura bez barier – Biblioteki z Przasnysza i z Chorzel, a także OUK w Chorzelach z dofinansowaniem

Od kilkunastu do ponad dwustu tysięcy złotych pozyskały samorządowe jednostki kultury w ramach programu grantowego „Kultura bez barier”. W sumie do 111 instytucji kultury trafi ponad 17 mln zł. Wśród dofinansowanych instytucji znalazły się także Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach.

 

PFRON ogłosił wyniki naboru w programie Kultura bez barier. O granty ubiegało się 408 jednostek kultury. Pieniądze na realizację projektów otrzymało 111 podmiotów. W sumie na ten cel Fundusz rozdysponował 17 091 968,43 zł.

Wśród beneficjentów programu znalazły się również instytucje z powiatu przasnyskiego:

 

  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu – na projekt Podróż bez barier pozyskała 142 290  zł
  • Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach na Festiwal Sztuki „Kultura bez barier” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele pozyskał 71 700  zł
  • Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach na projekt „Dostępność oferty i zasobów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami otrzymał 73 589,00 zł

Program „Kultura bez barier” jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier. Celem projektu jest wdrożenie nowego modelu zapewniania dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami przez instytucje kultury o zróżnicowanych charakterystykach, umożliwiające jak najszersze przetestowanie jego elementów.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments