„Kulinarne Inspiracje” z Michałem Warmusem w Węgrze

We wtorek, 16 kwietnia w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” zorganizowali dla mieszkańców obszaru LGD warsztaty pod nazwą „Kulinarne Inspiracje”. Odbyły się one w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk i Tradycji Kulinarnych.

 

– Uczestnicy warsztatów pod okiem profesjonalnego kucharza Michała Warmusa przygotowywali nowe potrawy na bazie przepisów, receptur produktów, które uzyskały wpis na Listę Produktów Tradycyjnych. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych potraw – relacjonuje LGD „Północne Mazowsze”.

Na warsztaty przybyły także kobiety z innego powiatu, z Humięcina, które przywiozły ze sobą wiszącą babkę, która w tym roku zdobyła Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego w kategorii słodkości.

Część praktyczną warsztatów poprzedził wykład Krzysztofa Zaniewskiego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

–  W trakcie wykładu został doceniony wkład Pani Marii Sobieraj i Czernickiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie w rejestrację produktów pochodzących z gminy Czernice Borowe, a które uzyskały wpis na liście produktów tradycyjnych. Dziękujemy za przybycie Pani Marii i opowiedzenie o doświadczeniach związanych z rejestracja, aż 4 produktów – dodają organizatorzy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments