Kubańczyk i Margaret gwiazdami Dni Przasnysza 2023

W dniach 10 – 11 czerwca na mieszkańców czeka największa miejska impreza, czyli Dni Przasnysza. Na scenie tradycyjnie już rozstawionej na stadionie OSiR zaprezentują się zarówno lokalni wykonawcy, jak również artyści znani z ogólnopolskich list przebojów. Miasto Przasnysz już szykuje się do hucznych obchodów. Dopięte na ostatni guzik są już występy gwiazd wieczoru. W czasie tegorocznej imprezy plenerowej będą to: Margaret, Kubańczyk i Felivers.

 

Margaret to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Od 2020 właścicielka wytwórni płytowej Gaja Hornby Records. Uczyła się prywatnie śpiewu, ale skończyła też szkołę muzyczną w klasie wokalnej. Później ukończyła szkołę kostiumografii i projektowania ubioru w Warszawie. W 2009 roku została laureatką telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. Wykonywała wówczas utworu Brodki „Znam cię na pamięć”.

Zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem All I Need. EP-ka promowana była przez singel „Thank You Very Much”, który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W 2017 wydała kolejny album w karierze, Monkey Business, a w 2019 trzeci pt. Gaja Hornby. Laureatka wielu nagród muzycznych, takich jak MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła też wiele nominacji, m.in. do Fryderyków, Wiktorów i Telekamer.

 

Kubańczyk to raper, piosenkarz i zawodnik freak fight. Założył kanał na YouTube w 2010, a nagrywać zaczął w 2012 roku. W 2020 roku wydał swój debiutancki album studyjny „Cały ja”. W 2021 roku wydał swój drugi album „Młody kot”, a w 2022 roku trzeci – „Dzień po dniu 2”. Na początku stycznia 2022 wspólnie z Eweliną Lisowską wydał soundtrack „Wartości” wraz z teledyskiem, promujący film Patryka Vegi.

Zespół Felivers powstał w 2015 roku w Sochaczewie. Grupa początkowo występowała jako ByTheWay. Obecną nazwę przybrała w połowie 2017 roku. Aktualnie w skład Felivers wchodzą: Miłosz Fergiński (wokal, gitara), Wojciech Fortuna (perkusja), Piotr „Cody” Dąbrowski (gitara) i Konrad Jażdżyk (wokal, bas). Ich muzyka to mieszanka stylów – od punku i rocka, po rap. W tym roku zespół zakwalifikował się do preselekcji do Eurowizji z utworem „Never Back Down”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

a to już nie mamy naszych rodzimych wykonawców? tylko jakiś Kubańczyk i Margaret (pewnie Hiszpanka?)

Monia
Monia
1 rok temu

Czy wiemy jaki jest koszt organizacji Dni Przasnysza? Z rozbiciem na poszczególne pozycje?

Jakub
Jakub
1 rok temu

„Ja siedziałem w aucie sam,
W radiu grało Lady Pank”

Powiat zorganizował coś dla młodych… To już starsze pokolenie słabo się czuję

W końcu nie ,,Majteczki w Kropeczki”, gdzie tekst w moim domniemaniu jest bardzo seksistowski