Ku przestrodze. Seniorki straciły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uwierzyły płaczącemu „wnuczkowi”, który spowodował wypadek

W ostatnich dniach dwie starsze panie straciły swoje oszczędności. Uwierzyły oszustom podającym się za wnuczka, który spowodował wypadek. Ostrzeżmy swoich bliskich.

 

Do obu zdarzeń doszło w sąsiednim powiecie. Pokrzywdzone to dwie ostrołęczanki w wieku 88 i 93 lat.

– Do 88 – letniej mieszkanki Ostrołęki zadzwonił mężczyzna i podał się za jej wnuczka. Mężczyzna płaczliwym głosem przekazał, że spowodował wypadek drogowy i potrzebne są mu pieniądze, aby zapłacić kaucję i wyjść z aresztu. Dodał, że jego kolega już czeka pod klatką bloku, aby odebrać pieniądze i przekazać je na kaucję – informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Niestety seniorka uwierzyła w opowiedzianą przez oszusta historię i przekazała mu 40 tysięcy złotych.

 

25 stycznia doszło do podobnego zdarzenia.

– 93-letnia kobieta odebrała telefon od rzekomego siostrzeńca z Włoch i usłyszała, że spowodował on wypadek. Miał potrącić na rowerze inną osobę. Uwierzyła w opowiedzianą historię i przekazała obcemu mężczyźnie 20 tysięcy złotych, które miały być przeznaczone na kaucję za „siostrzeńca” – opowiada rzecznik.

Policja apeluje: Ostrzeżmy naszych seniorów przed oszustami. Wskażmy im jak działają i wytłumaczmy, aby nigdy nie przekazywali obcym żadnych pieniędzy!

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu

To jak by Cyganowi wierzyć