Ku przestrodze. Groźne zdarzenie z udziałem rowerzystki. Policja publikuje nagranie [VIDEO]

Do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj w Ciechanowie na ul. Śmiecińskiej. 57-letnia kierująca rowerem trafiła do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło około godz. 15-tej na drodze, gdzie nie ma ścieżki rowerowej. W takiej sytuacji rowerzysta musi korzystać z jezdni.

– Według ustaleń policjantów 26-letni mieszkaniec powiatu mławskiego jadąc osobowym seatem na prostym odcinku drogi, uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Zarówno kierowca samochodu jak i rowerzystka byli trzeźwi – informuje Magda Zarębska z KPP Ciechanów.

Policja przypomina, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego.

 

– W odróżnieniu od kierowców samochodów, kierującego rowerem nie chroni karoseria pojazdu, czy systemy bezpieczeństwa takie jak: poduszki powietrzne, pasy. Chociaż kask nie jest obowiązkowy, to w takich sytuacjach uchroni przed poważnym obrażeniami. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, bacznie obserwujmy otoczenie. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Nawet jeden błąd na drodze może odebrać komuś życie – podaje rzeczniczka.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
4 miesięcy temu

Dzień dobry. Osobiście byłbym za wprowadzeniu przepisu ,który by automatycznie jak jest teraz sprawdzanie trzeźwości, sprawdzać stan na środki odurzające. Teraz policja decyduje i dopiero jest badanie( A rzadko się na to decyduje bo potem albo braki w testach albo tłumaczenie się ludziom że był czysty) i myślę że połowa tych „kierujących trzezwych” biorących udział w podobnych zdarzeniach by na końcu miała bardzo poważne problemy. A tak to niestety trzeźwy,nie dający oznak po zażyciu dostaje mandat lub nawet nie jeśli się okaże że jednak to nie jego wina i po bólu mozna smigac dalej jak nie po „trawce to po… Czytaj więcej »

Avatar
Avatar
4 miesięcy temu

Rowerzyści to zagrożenie nie tylko na drogach ale i chodnikach. Myślą że wszystko wolno. Każdy musi zejść im z drogi…….

lll
lll
4 miesięcy temu
Reply to  Avatar

Puknij się w głowę , ty to jesteś zagrożeniem , może nie kierujesz samochodem , ale… Według samochodziarzy ROWERZYŚCI to wielkie ZŁO, NATOMIAST JEST ODWROTNIE.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
Reply to  Avatar

Nie to co kierowcy aut, prawda?