Ku przestrodze. 20-latek ściął znaki, bo jechał „na czołgistę”

Oczyszczenie szyb samochodu przed wyruszeniem w podróż to czynność absolutnie niezbędna. Pośpiech lub lenistwo mogą doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych lub wypadku. Przekonał się, o tym 20 – latek, który w miniony czwartek doprowadził do kolizji i uszkodził znaki drogowe. Przed wyruszeniem w podróż, zapomniał o odpowiednim przygotowaniu swojego auta.

 

Policjanci przypominają, że bardzo ważną czynnością przed wyjazdem autem, jest zapewnienie sobie dostatecznej widoczności. Zostawianie małego paska na czołowej szybie, przez który obserwujemy otoczenie, zdecydowanie nie jest pomysłem bezpiecznym. Niektórzy kierowcy w pośpiechu odśnieżają tylko tę część przedniej szyby, która znajduje się na wysokości ich oczu, błędnie sądząc, że są w stanie poprawnie obserwować pole jazdy.

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że źle przygotowany do jazdy pojazd może stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W miniony czwartek do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Ciechanowie.

– Kierujący pojazdem toyota, 20 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w słupek przeszkodowy wraz ze znakiem drogowym C9 „nakaz jazdy po prawej stronie znaku”, oddzielający pasy ruchu. Z 20 – latkiem podróżowały dwie pasażerki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy – relacjonuje asp. Magda Zarembska z KPP Ciechanów.

Szyby auta, którym podróżował 20 – latek, nie były odmrożone, co skutkowało ograniczeniem widoczności.

– Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali 20 – latka mandatem karnym – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments