Kto zabija ptactwo przy przasnyskiej „Jedynce”?

Od kilku lat trwa proceder zabijania „hałasującego ptactwa” w różnych rejonach naszego miasta. Funkcjonariusze policji apelują, by informować o takich przypadkach, gdyż ich sprawcy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

 

W mediach społecznościowych ukazało się zdjęcie martwych ptaków z opisem informującym o procederze strzelania do ptactwa w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Prawdopodobnie od kilku lat ktoś zabija je właśnie w tym miejscu.

– Czy mógłby ktoś coś z tym zrobić? Obserwuję to już kilka lat. Prawdopodobnie ktoś strzela do ptaków z wiatrówki,  naprzeciwko jest blok,  skrzyżowanie przy Szkole Podstawowej  nr 1 obok sklepu „Żabka”.  Ptaki leżą czasami za ogrodzeniem szkoły podstawowej, czasami na chodniku, ale cały czas w tym miejscu. Tym razem gołąb i kawki – czytamy.

W komentarzu, kolejna internautka poinformowała o podobnej sytuacji na osiedlu Orlika, w ciągu bloków na ulicy Bukowej.

– Pragnę zauważyć, że w ciągu bloków na ulicy Bukowej, a dokładnie między blokami 1 i 3 oraz przy dziesięcioklatkowcu zadomowiły się na dobre szpaki. Wieczorami gromadzą się na pobliskich drzewach, oczywiście hałasują, jak to gigantyczne stado ptaków. Niestety wielu ludziom one przeszkadzają, klaskają, puszczają petardy. Nam przeszkadza wszystko. Nie ważne, że to jest ich dom. Ważne, żeby przegonić, zadeptać, zabić. Wątpię by ktoś zajął się martwymi gołębiami czy kawkami. Smutne to, ale prawdziwie pokazuje, że słowo człowiek to nie brzmi dumnie – dodała.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu. Wiemy, że w ostatnich dniach nikt nie zgłaszał takiego zdarzenia, jednak Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy przasnyskiej policji uczula, aby informować służby o takich procederach, gdyż jest to czyn karalny, a osoba zabijająca zwierzęta powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

Według art. 35. Ustawy o ochronie zwierząt zabijanie, uśmiercanie lub ubój zwierząt z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

w.b.


 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
2 lat temu

Jak koło Jedynki koronawirus, mówię Wam.

dudek
dudek
2 lat temu

Skoro się postawiło w tytule pytanie, w treści wypadałoby na nie odpowiedzieć.