Kto dostanie Wyprawkę 300+?

Na konferencji PiS premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy program socjalny przeznaczony dla wszystkich rodziców dzieci w wieku szkolnym. Ma on pomóc w dobrym starcie młodzieży i dzieciom uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Dla kogo Wyprawka 300+

Pieniądze w ramach wyprawki 300 + mają być przyznawane bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Dochody przy staraniu się o świadczenie nie miałyby znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+. Kwota 300 złotych to stawka roczna, która ma przysługiwać każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, aż do osiągnięcia wieku 18 lat. Niestety pomoc najprawdopodobniej nie obejmie przedszkolaków. Wyprawka 300 plus dla uczniów miałaby być wypłacana już od sierpnia 2018 roku.

Program jest na chwilę obecną w fazie przygotowań, więc trudno jest się do niego odnieść konkretnie. Nadal nie wiemy jaką postać przyjmie on finalnie. Początek roku szkolnego dla każdego rodzica wiąże się z niemałymi wydatkami. Komplet książek często kosztuje ponad 400 zł. Miejmy nadzieję, że obecny Rząd dobrze przemyślał swoją propozycję i znajdzie źródło na jej sfinansowanie.

red.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments