Ksiądz, który wykręcił ręce 15-letniemu uczniowi został skazany

Ksiądz pracujący w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim, który został nagrany, gdy wykręcał ręce uczniowi został skazany. Wyrok został wydany na posiedzeniu bez udziału stron.

 

O sprawie księdza pracującego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim informowaliśmy jeszcze w grudniu 2022 roku. Po tym gdy do sieci trafiło nagranie, na którym duchowny wykręcał ręce uczniowi sprawą zajęła się policja i prokuratura, która wszczęła dochodzenie „ze względu na ważny interes społeczny”.

W toku postępowania przesłuchano w charakterze świadka matkę małoletniego pokrzywdzonego oraz matkę uczennicy, która nagrała zdarzenie, do którego doszło w dniu 9 grudnia 2022 r. podczas lekcji religii. Przesłuchano również w charakterze świadka uczennicę, która potwierdziła, że nagrywała całe zdarzenie.

 

– Małoletnia zeznała, że pokrzywdzony miał narysować postać Matki Boskiej, ale odmówił, twierdząc, że nie wierzy w Boga i używał przy tym słów wulgarnych – informowała prokuratura.

W sprawie został przesłuchany również ksiądz.

– Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień – mówiła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wobec księdza sformułowano zarzutu z art. 217 §1 k.k., tj. naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim.

 

Wcześniej zareagowała kuria biskupia w Płocku. Biskup udzielił duchownemu nagany kanonicznej, wycofał misję kanoniczną do nauczania religii i zobowiązał duchownego do osobistych przeprosin ucznia.

Teraz Radio Dla Ciebie poinformowało, że w sprawie zapadł wyrok.

„Sąd Rejonowy w Przasnyszu wymierzył mu karę 3 tysięcy grzywny i zasądził na rzecz pokrzywdzonego 1500 zł nawiązki (…) wyrok został wydany na posiedzeniu bez udziału stron. Zarówno oskarżyciel, jak i obrońca księdza złożyli sprzeciw od wyroku” – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
10 miesięcy temu

To znaczy, że wszystko można kupić.Nawet takie podłości czynione przez pseudo duchownych.Ręce opadają.

Romek
Romek
10 miesięcy temu

Świecki nauczyciel, za atak na małoletniego, dostał by pół roku w zawiasach na rok, zwolnienie z pracy i wilczy bilet ale tu jest przypadek szczególny, wymagający od prokuratury rozwagi w podejmowaniu zbyt pochopnych decyzji.

Mariusz1974
Mariusz1974
10 miesięcy temu
Reply to  Romek

Pewnie nagranie było nie wyraźne i Wielebny nie był w stanie potwierdzić, że to on. Sprzeciw oskarżonego to oczywiście jego prawo ale wygląda na ponury żart

Ado
Ado
10 miesięcy temu

To jest jakiś wyjątkowo podły żart a nie wyrok

Danzig2137
Danzig2137
10 miesięcy temu

A jeśli mordo chcesz się wozić mercem
I lubisz czasem dotknąć kogoś w śmieszne miejsce
Zostań księdzem, bo nawet jak chwycą Cię za rękę
To możesz zmienić parafie i problemu nie będzie”