KS „Przaśnik Przasnysz” zaprasza na II etap ZiMNaRa

Klub Sportowy „Przaśnik Przasnysz” zaprasza do udziału w II etapie Zimowego Maratonu Na Raty. Zawody odbędą się 14 stycznia na terenie przasnyskiego lotniska.

 

Zimowy Maraton Na Raty polega na pokonaniu dystansu 42 km, na odcinkach liczących 7 km. Poszczególne jego etapy odbywają się w każdą sobotę stycznia i lutego niezależnie od warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni. Ich celem jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród lokalnej społeczności.

II etap zawodów rozpocznie się w sobotę, 14 stycznia o godz. 10.00 na terenie przasnyskiego lotniska. Zawodnicy biorący w nich udział będą rywalizować na trasie wyznaczonej wokół pasa startowego.

 

Długość jednego odcinka liczy 7 km, młodsi zawodnicy oraz mniej zaawansowani biegacze będą mogli się zmierzyć z połową dystansu – 3,5 km. Aby ukończyć pełny maraton na raty należy pokonać 6 etapów. Łącznie będzie zorganizowanych 8 etapów by można było ukończyć zawody w przypadku nieobecności na jakimś biegu. Honorowy patronat nad tegorocznym ZiMNaRem objął Starosta Przasnyski.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments