KS „Przaśnik Przasnysz” zaprasza do udziału w kolejnej edycji Zimowego Maratonu Na Raty

Klub Sportowy „Przaśnik Przasnysz” zaprasza do udziału w kolejnej edycji Zimowego Maratonu Na Raty. Ponownie zawody biegowe odbędą się na terenie przasnyskiego lotniska.

 

Zimowy Maraton Na Raty polega na pokonaniu dystansu 42 km na raty, w odcinkach liczących 7 km. Poszczególne jego etapy odbywać się będą w każdą sobotę stycznia i lutego niezależnie od warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni. Ich celem jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród lokalnej społeczności.

Pierwszy etap zawodów rozpocznie się w sobotę, 7 stycznia o godz. 10.00. W tym roku zaproszeni są także zawodnicy Nordic Walking. Każda osoba otrzyma w pakiecie startowym swój numer i specjalną czapeczkę ZiMNaRa. Na zakończenie zawodów zostaną wręczone pamiątkowe medale i dyplomy.

 

– Zawodnicy będą rywalizować na trasie wyznaczonej wokół pasa startowego. Długość jednego odcinka liczy 7 km, młodsi zawodnicy oraz mniej zaawansowani biegacze będą mogli się zmierzyć z połową dystansu – 3,5 km. Aby ukończyć pełny maraton na raty należy pokonać 6 etapów. Łącznie będzie zorganizowanych 8 etapów, by można było ukończyć zawody w przypadku nieobecności na jakimś biegu – informuje klub.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments