KS Przaśnik Przasnysz: Bieg o puchar Burmistrza Miasta Przasnysz.

W niedzielne popołudnie 01.09.2019 r. odbył się „Bieg o puchar Burmistrza Miasta Przasnysz”. Impreza była częścią cyklu biegów „Korona Ziemi Przasnyskiej śladami św. Stanisława Kostki” Zawodnicy tradycyjnie zmagali się z trasami na dystansach: 1 km, 5 km i 10 km. Zadanie utrudniała „piekielna” pogoda.

Temperatura przekraczała 30 stopni, na niebie próżno było szukać najmniejszej chmurki a powietrze stało w miejscu. Słowem wymarzone warunki, tyle że do opalania. Bieg nie należał do przyjemności. Zawodnicy, którzy nie czuli się na siłach by w takim upale ukończyć najdłuższy bieg, mogli skrócić dystans i zakończyć zawody po 5 km.

Dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w ramach zawodów rozegrano dodatkowy honorowy „Bieg pamięci 1939”, w którym wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego. Kilkudziesięciu żołnierzy z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa w zwartej grupie i pełnym umundurowaniu honorowo pokonali najkrótszą trasę zawodów. Poza żołnierzami w honorowym biegu wziął udział Starosta Powiatu Przasnyskiego Pan Krzysztof Bieńkowski. Z uwagi na udział w uroczystościach związanych z obchodami wybuchu Wojny, Pan Starosta nie mógł wystartować z żołnierzami, więc trasę 1 km pokonał w grupie startującej w biegu głównym. Brak odpowiedniego stroju sportowego nie stanowił żadnej przeszkody. Pan Starosta był jedynym zawodnikiem startującym w garniturze i pod krawatem.

W stawce biegaczy nie mogło również zabraknąć gospodarza zawodów Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego. Pan Burmistrz wziął udział w biegu na dystansie 5 km i pokonał go w pięknym stylu wspierając na trasie innych zawodników.

W zawodach rywalizowały liczne grupy biegaczy z Przasnysza oraz wielu bliższych i dalszych miejscowości. Niezawodnie, jedną z najbardziej pokaźnych reprezentacji wystawiła grupa „Jednorożec robi co może”, która od lat uczestniczy w Koronie. Nie zabrakło również zawodników z klubów sportowych z Ciechanowa i Makowa Mazowieckiego. Stawka biegaczy była bardzo silna a walka na trasie zacięta.

Niezależnie od wyniku, każdy zawodnik na mecie otrzymał specjalny pamiątkowy medal. Po wysiłku biegacze wzmacniali się posiłkiem regeneracyjnym w postaci przepysznej grochówki. Na zakończenie imprezy najlepsi zawodnicy i zawodniczki w 7 kategoriach wiekowych oraz kategorii OPEN zostali wyróżnieni. Uroczystego wręczenia pucharów oraz dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Łukasz Chrostowski.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a w szczególności naszym klubowiczkom które zdominowały podium, niektóre pierwszy i nie ostatni raz.

Źródło KS Przaśnik Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments