Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński odwiedził przasnyskie liceum

We wtorek w ramach cyklu „Jestem stąd” przasnyskie Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej odwiedził ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, absolwent szkoły z roku 1984.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej w ramach obchodów 100-lecia istnienia szkoły zaprosili mieszkańców do wzięcia udziału w cyklu spotkań z ludźmi kultury, sztuki, nauki i sportu – absolwentami liceum.

Pierwsze z serii wydarzeń odbyło się we wtorek, 14 marca w Przasnyszu. Liceum Ogólnokształcące odwiedził ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Ksiądz Kobyliński jest filozofem, etykiem i komentatorem medialnym zagadnień etycznych, religijnych, społecznych i politycznych, a co ważne, absolwentem LO im. KEN z roku 1984.

 

– Nie sposób na szybko opisać, jak wiele działo się podczas niemal dwugodzinnego spotkania. Była to jednak wielka maestria naszego gościa – w słowie, argumentacji i kulturze prowadzenia dyskusji.  Z całą pewnością możemy jednak już teraz napisać, że z takich absolwentów nasz KEN może być po prostu dumny. Cykl „Jestem stąd” będzie trwał przez całą wiosnę – dlatego niebawem pojawią się kolejne zaproszenia na podobne spotkania – relacjonuje przebieg spotkania szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 miesięcy temu

Bardzo dobre spotkanie!Ksiądz Kobyliński to intelektualista i filozof Duźego Formatu! Umiejętnie i merytorycznie poprowadził dyskusję. Szkoda, że z naszych parafii żaden ksiądz się nie pofatygował na to spotkanie ,może coś zostałoby w głowie( ale Oni wiedzą wszysto lepiej).Rozczarowali się jedynie ci, którzy czekali, ze Ksiądz powie o atakach na papieża i Kościół .Polecam i namawiam do czytania artykułów i książek ks.Kobylińskiego, które poruszają różne zagadnienia nurtujące współczesny świat.Dziękuję za spotkanie i czekam z niecierpliwością na kolejne.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
Reply to  Anna

Tyle że działania polskiego kościoła doprowadziły do tego, że na zdjęciach nie ma praktycznie młodych osób. Mimo że ten ksiądz naprawdę ma zasady i bardzo daleko mu do obtłuszczonego biskupa obwieszonego złotem. Mnie na spotkaniu nie było, ale wielokrotnie słuchałem jego wypowiedzi w radio i TV i gdyby każdy ksiądz reprezentował sobą choć połowę tego co ks. Andrzej to polski Kościół nie miałby tylu problemów co ma. Poza tym ten ksiądz to świetny przykład tego że nawet pochodząc z małej wioseczki można coś w życiu osiągnąć. A co do komentowania atakow na Papieża to zdanie księdza Andrzeja na temat pedofilii… Czytaj więcej »

Adam
Adam
11 miesięcy temu

Pamiętam klasę do której chodził ksiądz Kobyliński,dla nas pierwszaków maturzyści z jego klasy wodzili prym w szkole,organizowali patriotyczne spotkania na dużej przerwie na schodach ,na których śpiewaliśmy patriotyczne pieśni,co spotykało się z represjami ze strony władz szkoły,wtedy odbyła się pierwsza pielgrzymka do Rostowa pomimo ogłoszenia dnia lekcyjnego w sobotę pielgrzymkowa,cała szkoła poszła,cudowne lata kiedy wszystko było proste,białe,albo czarne,wydawało się,że wszyscy byliśmy po jednej stronie

przasnyszanka
przasnyszanka
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

ja również pamiętam…to były czasy…ks.Andrzej i Jacek Sz i ks.Janusz C

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
Reply to  przasnyszanka

Jacek się spełnia na innym polu ????

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

Dlaczego próba wstawienia emotikonki kończy się wyświetleniem znaków zapytania?