Krzysztof Modelski z Przasnysza ponownie prosi o pomoc. Potrzebuje pieniędzy na rehabilitację i naukę chodzenia

W listopadzie 2021 roku zakończyła się zbiórka dla Krzysztofa Modelskiego z Przasnysza, która pomogła sfinansować zakup protezy. By wrócić do normalnego życia przasnyszanin potrzebuje rehabilitacji i ponownej nauki chodzenia.

 

Krzysztof Modelski, mieszkaniec Przasnysza w wyniku przewlekłego zapalenia szpiku kości, 4 sierpnia przeszedł operację, podczas której amputowano mu nogę na wysokości kości piszczelowej i strzałkowej. Obecnie jest w stanie poruszać się jedynie na wózku inwalidzkim. Dzięki pomocy darczyńców, dziś może myśleć o poprawie warunków życia.

– Kochani nawet nie wiecie jaką czuję wdzięczność za okazane serce. Dzięki Wam moje życie będzie dużo sprawniejsze i lepsze. Dzięki Wam będę mógł samodzielnie funkcjonować. Dziękuję za wszystko – poinformował wówczas Krzysztof Modelski.

Koszt protezy to 36 tysięcy złotych. Częściowe wsparcie na jej zakup pan Krzysztof otrzymał ze środków PFRON – 18 tysięcy zł, 3,5 tysiąca zł z NFZ. Brakującą kwotę, ok. 15 tys. zł, udało się uzyskać dzięki publicznej zbiórce, która trwała do połowy listopada.

 

Przasnyszanin postanowił znów poprosić o pomoc. Za kilka dni, a dokładnie 20 stycznia będzie miał założoną protezę. W związku z tym, że prawie 8 miesięcy spędził na wózku inwalidzkim, po założeniu protezy potrzebna jest mu rehabilitacja, która pomoże nauczyć się mu chodzić.

– Jest to koszt około 3 tysięcy za 10 dni. W związku z tym, raz jeszcze zwracam się do Was z prośbą o wsparcie. Sam nie jestem w stanie pokryć takich kosztów, a na ten moment nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić, jak to moje chodzenie ma wyglądać. Przyznam, że trochę mnie to przeraża, dlatego niejako wybawieniem dla mnie byłaby taka nauka i przede wszystkim rehabilitacja – dodaje Krzysztof Modelski.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments