Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją wygrywają Rajd Polskie Safari
Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w BMW X3 wygrali klasyfikację generalną 42 Rajdu Polskie Safari. Drugie miejsce zajęli Arkadiusz Nadolny i Michał Marczewski (Can-Am Maverick), a trzecia pozycja przypadła prowadzącym przed ostatnią próbą Julicie i Michałowi Małuszyńskim (Mini John Cooper Works Rally).
Dwie pierwsze poranne próby 42 Rajdu Polskie Safari padły łupem Krzysztofa Hołowczyca, który prowadził po sobotnim prologu. Przewaga kierowcy z Olsztyna rosła błyskawicznie, jednak na próbie Inter Bor klasyfikacja wywróciła się do góry nogami.
Na ostatnim odcinku specjalnym w przedpołudniowej pętli Krzysztof Hołowczyc stracił ponad dwie minuty i spadł na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Po wizycie w serwisie i powrocie do walki doświadczony kierowca pilotowany przez Łukasza Kurzeję ruszył do odrabiania strat i zniwelował je znacznie już po pierwszym odcinku. Po drugiej popołudniowej próbie Hołowczyc był już w pierwszej trójce, tracąc zaledwie kilka sekund to prowadzących Michała i Julity Małuszyńskich.
Ostatecznie Michał i Julita Makuszyńscy spadli na trzecią pozycję. Na ostatnim odcinku specjalnym stracili ponad minutę i przegrali nie tylko z Hołowczycem, ale także z Arkadiuszem Nadolnym i Michałem Marczewskim.
Czołówka klasyfikacji generalnej 42 Rajdu Polskie Safari:
1. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja BMW X3
2. Arkadiusz Nadolny / Michał Marczewski Can-Am Maverick +7.1
3. Michał Małuszyński / Julita Małuszyńska Mini John Cooper Works Rally +1:04.5
4. Adam Kuś / Marcin Pasek Can-Am Maverick +1:18.5
5. Włodzimierz Grajek / Dominik Jazic Toyota Hilux + 1:21.9
red
Dobrze, że żaden przechodzień akurat nie przechodził 😀 .
No dobra koniec heheszków. Wiemy, że to durne pismaki wrobiły Hołka w opinię której nie wyraził.
Po tych rajdach to drogi rozjechane tylko. Komu to potrzebne? Starosta fotki ma i taka korzyść z tego.
Ludzie!!!! W naszym powiecie taka impreza na cały kraj,a ktoś pisze na co to komu?!!! Dla nas ludzi którzy to lubią i chcą oglądać kibicować i być w tej ważnej chwili. A dla typowych domysłów to czy to festyn czy dni Przasnysza lub coś na podobe to i tak bd nie potrzebne. Spokojnie drogi poprawia i wszystkie ubytki w czasie najbliższym. Będzie dobrze i aby więcej podobnych imprez, bo naprawdę miło zabrać dzieciaki i im pokazać jak można miło spędzić czas. Co do starosty i innych pryncypałow to są tylko pionki A ich zaangażowanie mizerne, bo to tak naprawdę prości… Czytaj więcej »
Wpisz sobie w Google Rajd + Przasnysz i zobacz co tam jest? Tylko relacje lokalnych mediów i nic więcej. Jest to niech będzie zawsze jakaś rozrywka w tym zapyziałym, podupadającym miasteczku. Ale niedługo przyjedzie pryncypał partyjny i powie nam jak jest super :D.
Brawo dla świadomego mieszkańca Przasnysza większość i tak nie zrozumie co znaczy dla tych młodszych kibiców zaszczepiać bakcyla rywalizacji oraz sportowego ducha, lepiej dla większości żeby dziecko telefon wzięło do ręki i dało mu spokój.
Jest to duże wyróżnienie dla Przasnysza mało miejsc w Polsce ma okazję z bliska zobaczyć Rajdy tej rangi.
Pozdrawiam Wszystkich sympatyków (sądząc po frekwencji na odcinkach dojazdowkach i rynku jest was bardzo dużo Dziękujemy za wsparcie)
Motosport bez kibiców nigdy nie będzie taki sam.
Mało być nie domysłów domatorow
Pozdrawiam i przepraszam.
Wiecie, że Polskie Safari to też Mistrzostwach Europy w Rajdach Terenowych Strefy Centralnej (CEZ)? 42 Rajd Polskie Safari to czwarta runda tegorocznej rywalizacji w europejskim cyklu. Naprawdę gruba impreza. Mało osób zdaję sobie sprawę z tego, że właśnie odbyły się w Przasnyszu m.in. mistrzostwa Europy! Uszkodzone drogi zawsze zostają naprawione, więc zarzuty trochę nie trafione. Spójrzcie na to w ten sposób: do Przasnysza zjechało 60 teamów każdy liczący po kilka uv kilkanaście osób, większość nocowala w miescie lub okolicy, większość kupiła jedzenie lub zjadła na mieście, przyjechała obsługa, sędziowie kibice, dziennikarze motoryzacyjni. Relacje artykuły i zdjęcia pójdą w świat. Możemy… Czytaj więcej »