Krzysztof Gadomski opowiadał o życiu i twórczości Stanisława Ostoja-Kotkowskiego

W poniedziałek, 24 stycznia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu Krzysztof Gadomski wygłosił prelekcję dotycząca życia i twórczości Stanisława Ostoja-Kotkowskiego.

 

– Prelegent podkreślał wszechstronność artysty, jego oryginalne podejście do sztuki, jako prekursora światła. Przypomniane zostały przasnyskie wątki z życia patrona MDK. Jego rodzina znalazła się nad Węgierką za sprawą ojca Stefana, którzy otrzymał posadę dyrektora banku, z kolei matka Jadwiga była po wojnie znaną bibliotekarką, obejmując kierownictwo Powiatowej Biblioteki Publicznej. Młody Stanisław w Przasnyszu uzyskał tzw. małą maturę, a swoich pierwszych lekcji rysunku pobierał u przasnyskiego artysty Olgierda Vetesco – informuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

 

Krzysztof Gadomski przypomniał ponadto osobiste związki i relacje z wielkim artystą, którego wraz z małżonką jest wielkim fanem oraz depozytariuszem jego twórczości. Prelekcja odbyła się przy okazji niedawno obchodzonej 100. rocznicy urodzin Stanisława Ostoja-Kotkowskiego.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments