Krzynowłoga Mała: „Zielony Marsz” dla Ziemi

Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej wzięli udział w „Zielonym Marszu”, którym przypomnieli wszystkim mieszkańcom gminy o konieczności dbania o środowisko naturalne. W ten sposób uczczono tu niedawny Dzień Ziemi.

Wspomniany marsz odbył się w piątek, 16 maja. Zanim społeczność szkolna wyruszyła na ulice Krzynowłogi, najpierw w samej placówce odbył się okolicznościowy apel, którego hasłem stało się zdanie: Ziemia w Kosmosie – chrońmy środowisko! Zgodnie ze scenariuszem przedstawienia dzieci gościły u siebie kosmitów, którzy przybyli na Ziemię z chorym przyjacielem. I tu przybysze z kosmosu poznali, że jest to duża ciekawsza planeta niż inne znajdujące się w Układzie Słonecznym. Pod warunkiem jednak, że nie będzie ona niszczona w takim tempie przez człowieka.

Apel obejrzało wielu znakomitych gości, w tym wójt Adam Bacławski, przewodniczący rady Leonard Mikołajewski, a także pracownicy Nadleśnictwa Przasnysz: Ewa Bartoszewska, Ewelina Mucha-Mączyńska, Edward Gołota i Radosław Serafin. Wszyscy byli pod wrażeniem występów małych artystów z klas II-IV szkoły podstawowej, których przygotowały nauczycielki Urszula Urban i Jadwiga Antczak.


Urząd Gminy Krzynowłoga Mała


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments