Krzynowłoga Mała. Uczniowie rozmawiali na temat zdrowego stylu życia i higieny osobistej

W kwietniu uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej spotkali się z pielęgniarką szkolną, Agnieszką Lipko.

 

Spotkanie miało na celu nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia, ale także przekonanie uczniów, że stan zdrowia zależy przede wszystkim od nas samych.

– Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy się odżywiać, aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu – relacjonuje szkoła.

– W czasie tego spotkania uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było realizacją programu dla klas I-III Głównego Inspektoratu Sanitarnego „Żyj dobrze” oraz Projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments