Krzynowłoga Mała: Turniej piłkarski w Łaniętach

W minioną niedzielę, 10 maja, w Łaniętach odbył się dziewiąty już turniej piłkarski o puchar wójta gminy Krzynowłoga Mała. W rywalizacji wzięło udział – nomen omen –dziewięć drużyn, które walczyły o nagrody ufundowane przez wójta Jerzgo Humięckiego.

Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszej gminie. Po raz pierwszy jednak w roli gospodarza wystąpił Jerzy Humięcki, który zaprosił do zdrowej rywalizacji wszystkie zgłoszone zespoły.

 

Turniej zgromadził na starcie dziewięć zespołów z całego regionu, które podzielono na dwie grupy. Początkowo rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinału, gdzie walka toczyła się już systemem pucharowym.

 

Potyczki półfinałowe były bardzo zacięte. W pierwszym półfinale zespół FC Mazowsze zwyciężył drużynę Ben Czester Mazowsze 1:0. W drugim meczu zagrały ekipy Czarków i Aby Pograć. W regulaminowym czasie był remis 0:0 i o wszystkim musiały zdecydować rzuty karne. W nich lepsi byli piłkarze Czarków, którzy wygrali 6:5.

 

Także karne musiały wyłonić zwycięzcę całego turnieju. W regulaminowym czasie było 1:1, a w rzutach karnych lepsza okazała się ekipa Czarków, która wygrała 3:1. Trzecie miejsce zajęła ekipa Aby Pograć, która wygrała 4:0 z zespołem Ben Czester Mazowsze.

 

Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Sepczyński z FC Mazowsze – 6 trafień, natomiast za najlepszego bramkarza uznano Jakuba Cichockiego z Czarków. Puchary oraz nagrody rzeczowe wręczył pan Wójt Jerzy Humięcki oraz Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski.

 

a

 

b

 

c

 

d

 

e

 

f

 

g


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments