Krzynowłoga Mała. Radni szyją maseczki dla swoich mieszkańców.

Do akcji szycia maseczek ochronnych dołączyli także radni gminy Krzynowłoga Mała. Związane jest to z obowiązującym od 16 kwietnia nakazem zakrywania ust i nosa.

 

W związku z nowymi obostrzeniami radni gminy Krzynowłoga Mała postanowili dołożyć swoją cegiełkę do wzmocnienia ochrony życia i zdrowia mieszkańców poprzez szycie maseczek ochronnych.

– Maseczki zostaną przekazane przede wszystkim tym, którzy na co dzień wykonując obowiązki, ryzykują swoim zdrowiem dla nas. W pierwszym rzędzie maseczki trafią do podmiotów działających na terenie naszej gminy, między innymi do jednostek OSP, NZOZ, Przychodni Rodzinnej, a także do sołtysów z terenu gminy ,dyrektorów gminnych szkół, naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej oraz do pana Dzielnicowego. Maski, które poza ochroną zdrowia, co jest dla nas priorytetem, mają na celu również pomóc w utrzymaniu pogody ducha w obecnej, ciężkiej sytuacji poprzez kolorowe, ciekawe i wesołe wzory – informują.

Maseczki wykonane przez radnych są z bawełny i do wielorazowego użytku, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych. Materiał potrzebny do ich wytworzenia sfinansowali z własnych środków.

-Podziękowania należą się również druhom z OSP Ulatowo – Adamy, którzy użyczali sali, stworzyli odpowiednie i bezpieczne warunki do wspólnej pracy. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym za duży wkład pracy oraz poświęcony czas. Przyjemnością było uczestniczyć w takim przedsięwzięciu, ponieważ wsparcie bliźniego zawsze daje obopólna radość – dodają radni gminy Krzynowłoga Mała.

w.b.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pati
Pati
1 rok temu

Miły gest szkoda tylko że opozycja się nie przyłączyła do tak żadnej inicjatywy

Przewodniczący Rady
Przewodniczący Rady
1 rok temu
odpowiada  Pati

Wszyscy radni brali udział w tym przedsięwzięciu.Przewodniczacy Rady