Krzynowłoga Mała: Przedwakacyjne spotkania dla uczniów.

Nie da się ukryć, że koniec roku coraz bliżej. Jedną z oznak zbliżających się wakacji są choćby goście zapraszani do szkół – którzy przedstawiają rozmaite aspekty bezpieczeństwa dzieci w czasie wolnym. W Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach myśli się jednak także o okresie powakacyjnym.

Pod koniec maja w tej jednostce gościli pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przasnyszu, którzy przeprowadzili z dziećmi warsztaty dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem.

Warsztaty poprowadziła psycholog Anna Brzostek – oddzielnie dla klas I–IV oraz klas V–VII. Uczniowie mieli okazję uczyć się rozpoznawania i definiowania trudnych emocji, wyrażania ich w sposób społecznie akceptowany. Jest to jednocześnie jeden z priorytetów, który sprzyja bezpieczeństwu w szkole i zapobiega agresywnym zachowaniom wśród uczniów.

Z kolei 5 czerwca do szkoły przybył pracownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Przasnysza. Tego dnia odbyły się 2 spotkania z uczniami klas młodszych i starszych. Dotyczyły one bezpiecznego wypoczynku na wsi.

W jego trakcie poruszone zostały m.in. zagadnienia związane z obsługą maszyn podczas prac w gospodarstwach rolnych, a także zasady zachowania się w kontaktach ze zwierzętami hodowlanymi. Omówiono ponadto niebezpieczne czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa, których nie wolno powierzać dzieciom.

Dodatkowo uczniowie obejrzeli film edukacyjny pod tytułem Rodzina Porażków. W szkole zorganizowana została wystawa prac wykonanych przez dzieci na tegoroczny konkurs pod hasłem: Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments