Krzynowłoga Mała: Poznajemy swój kraj!

Koniec roku szkolnego to doskonała okazja nie tylko do podsumowań swoich osiągnięć naukowych czy sportowych, lecz także do bliższego zapoznania się z walorami naszego kraju. Zwykle bowiem to w czerwcu uczniowie mają najwięcej wolnych chwil, by podróżować i poznawać rozmaite zakątki Polski. Nie inaczej jest w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej, którego uczniowie co i rusz udają się na takie wyprawy.

W drugi weekend tego miesiąca ze szkoły wyruszyła na także wyprawę grupa gimnazjalistów, a jej celem była północ Polski. Uczestnikami wyjazdu byli członkowie koła turystyczno-krajoznawczego działającego w zespole szkół. I od pierwszego dnia młodzież miała co robić. Nasi wysłannicy zwiedzali kolejno zamek krzyżacki w Nidzicy, hutę szkła artystycznego w Olsztynku, a także najniżej położone tereny w Polsce – czyli okolice Żuław Wiślanych. Podczas wyjazdu był także czas na chwilę zadumy – uczniowie spędzili bowiem dłuższą chwilę w muzeum mieszczącym się w dawnym obozie koncentracyjnym Stutthof.

Dwa kolejne dni były poświęcone już wyłącznie na atrakcje Trójmiasta – począwszy od Centrum Nauki i Eksperymentu w Gdyni, przez słynną katedrę oliwską, gdańskie Stare Miasto, Westerplatte, aż do wizytę na „Darze Pomorza”. W ciągu tak krótkiego okresu uczniowie mogli więc poznać spory fragment naszej historii i obejrzeć z bliska elementy polskiej kultury czy przyrody.

Pomysłodawcami i opiekunami wycieczki byli nauczyciele wf: Ewa Rudzińska i Marcin Sokół.

Zaledwie kilka dni później najmłodsze dzieci ze szkoły obrały ten sam kierunek i poznały inny fragment Warmii i Mazur. Na trasie wycieczki znalazły się takie punkty jak fabryka zabawek w Jezioranach, park wodny „Tropikana” w Mikołajkach, rezerwat dzikich zwierząt w Kadzidłowie, a także krótka wizyta w sercu Mazur, czyli w Rucianem-Nidzie, połączona z rejsem po okolicznych jeziorach.

I tu były chwile na uciechy czy miłe niespodzianki. Wszystkie dzieci na przykład otrzymały w podarunku pluszaki ufundowane przez jeziorańską fabrykę zabawek. Jednocześnie też uczniowie mogli dowiedzieć się bardzo dużo na temat samych Mazur. A to oczywiście nie było bez znaczenia w czasie takiego wyjazdu.

Opiekunkami małych turystów były: Urszula Urban, Marta Piotrowska, Jadwiga Antczak, Elżbieta Chmielińska i Aneta Marchewka.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments