Krzynowłoga Mała: Młodzi aktorzy w „Rampie”

Od początku roku szkolnego w szkołach z gminy Krzynowłoga Mała trwa projekt pn. „Ocean możliwości” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu prowadzone są m.in. zajęcia koła teatralnego. Tuż przed majowymi świętami członkowie takich kół ze wszystkich placówek w gminie mogli zobaczyć na żywo, jak wygląda praca w teatrze – a dokładniej, jak to wygląda w warszawskim teatrze „Rampa”.

Wyjazd do teatru odbył się 26 kwietnia. 38 uczniów ze szkół Krzynowłodze Małej, Romanach-Seborach i Ulatowie-Adamach obejrzało przepiękną, muzyczną interpretację książki Kornela Makuszyńskiego, pt. „Awantura o Basię” w adaptacji i reżyserii Cezarego Domagały. Dzieciom towarzyszyły opiekunki kół teatralnych: Alina Rusiłowicz, Jolanta Tyniecka oraz Joanna Wawszczak.

Akcja musicalu, osadzona w realiach lat 20. i 30. XX wieku, była pełna niesamowitych zwrotów akcji. To wzruszająca i jednocześnie zabawna historia Basi Bzowskiej, która po tragicznej śmierci matki trafia w przedziwnych okolicznościach do nieznanych sobie opiekunów. Swoim sposobem bycia podbija ich serca, a to z kolei staje się przyczyną rozmaitych konfliktów, które rodzą podstawowe pytanie: czy miłość dziecka jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu?

Zorganizowany wyjazd miał pokazać dzieciom, jak wygląda prawdziwa praca sceniczna, a jednocześnie przygotować uczniów do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym. I kto wie? Być może dzięki temu wyjazdowi narodziła się właśnie nowa gwiazda scen polskich, która zabłyśnie za kilkanaście lat.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments