Krzynowłoga Mała: Jak młodzież zapobiega pożarom

O tym, że warto dbać o edukację przeciwpożarową wśród młodzieży, nikogo nie trzeba przekonywać. A o tym, jak to się robi w gminie Krzynowłoga Mała, można się było przekonać podczas eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP).

Wspomniany turniej od wielu już lat jest organizowany przez Zarząd Główny Związku OSP RP. Z tą instytucją współpracuje jednak wielu partnerów – tak na szczeblu krajowym, jak i lokalnym. W powiecie przasnyskim tę formę edukacji przeciwpożarowej wspiera Nadleśnictwo Przasnysz. I to właśnie członkowie miejscowych struktur OSP wraz pracownikami nadleśnictwa stanowili skład jury oceniającego eliminacje gminne OTWP.

W komisji oceniającej zasiedli: Leonard Mikołajewski i Marek Cichowski (przedstawiciele OSP), a także Katarzyna Tarkowska i Jarosław Drejka (Nadleśnictwo Przasnysz). Jury oceniało prace łącznie 16 uczestników – po 8 ze szkół podstawowych i gimnazjum. Uczniowie na tym etapie mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań (każde liczone za jeden punkt). Na jego rozwiązanie przeznaczono 25 minut.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Zuzanna Wódkiewicz (18 pkt), przed Ewą Bagińską (17 pkt) i Adrianem Kimoną (14 pkt). W gronie gimnazjalistów najlepsza okazała się Justyna Dzielińska, która zdobyła maksymalną liczbę punktów – 20. Drugie miejsce zajęła Joanna Rudzińska (19 pkt), a trzecie – Adrian Włodkowski (15 pkt).

Ponieważ eliminacji gminne OTWP odbywały się w sali konferencyjnej urzędu gminy, zmaganiom dzieci przyglądał się wójt Adam Bacławski. Po zakończeniu rywalizacji wójt podziękował komisji za organizację turnieju oraz życzył zwycięzcom sukcesów i wysokich not na kolejnych eliminacjach, już na szczeblu powiatowym.

Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Krzynowłoga Mała oraz Nadleśnictwo Przasnysz. Laureaci turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast dla wszystkich uczestników przewidziano upominki oraz okolicznościowe dyplomy.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments