Krzynowłoga Mała: Godny udział ministrantów w piłkarskiej przygodzie

Choć nie udało się wygrać, duma pozostała. Ministranci z parafii Krzynowłoga Mała dzielnie bronili imienia swojego dekanatu podczas finału Diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej zorganizowanego w połowie marca w Płońsku.

Ministranci z parafii Krzynowłoga Mała po raz pierwszy brali udział w takiej zabawie – wystąpili w kategorii szkół podstawowych. I swój debiut mogą uznać za więcej niż udany.

Pierwszy sukces odnieśli jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to bezkonkurencyjnie wygrali etap dekanalny tego turnieju rozegrany w Dzierzgowie. Kilka miesięcy później w Obrytem wygrali turniej rejonowy, który dał im przepustkę do finału w diecezji.

Ten został rozegrany 18 marca w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Choć humory naszym zawodnikom dopisywały, tym razem rywale okazali się za silni. Tym samym nie udało się  wywalczyć awansu, który dałby możliwość prezentowania diecezji płockiej w finale centralnym, rozgrywanym w Częstochowie.

Warto jednak podkreślić, że nasi zawodnicy nie byli dostarczycielami punktów i realnie walczyli o wygraną. Ani razu też nie zeszli z parkietu pokonani. Niestety, dwa remisy i jedna wygrana wyeliminowały naszych ministrantów z gry w finale. Ale zajęte czwarte miejsce, wstydu nie przynosi, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że w diecezji jest około 250 parafii.

Oto skład  drużyny: Marcin Ślipek, Patryk Łączyński, Mateusz Szczepkowski, Piotr Gołębiewski, Piotr Radomski, Jakub Kawiecki, Igor Urbański, Patryk Kucharczyk, Piotr Bober.  Trener: Marcin Sokół.

Turniej corocznie jest organizowany przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej. Odpowiedzialnym z przygotowanie i przeprowadzenie całych rozgrywek był ks. Dawid Witkowski, koordynator ds. sportu w Duszpasterstwie Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku.

ministranci (1)

ministranci (2)

ministranci (3)

ministranci (4)

ministranci (5)

ministranci (6)

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments