Krzynowłoga Mała – Gminą Roku?

W ostatnich dniach do Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała dotarła radosna informacja, która potwierdza słuszność pracy wkładanej od lat przez władze samorządowe w rozwój tej cząstki Mazowsza. Krzynowłoga Mała została bowiem nominowana do udziału w finale plebiscytu na Gminę Roku 2014!

Konkurs na Gminę Roku organizuje od siedmiu lat Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług. We wcześniejszych latach plebiscyt ten ograniczał się tylko do województwa mazowieckiego. Od tego roku jednak Zrzeszenie organizuje konkurs ogólnokrajowy pod hasłem „Orły Polskiego Samorządu 2014”. I w tym premierowym roku w gronie nominowanych samorządów znalazła się także nasza gmina.

– Nie mam wątpliwości, że nadesłana nominacja to efekt naszej pracy z dwóch ostatnich kadencji – wyjaśnia wójt Adam Bacławski. – Przypomnę tylko nasze ostatnie sukcesy: pierwsza setka w rankingu rozwoju gmin wiejskich ułożonym przez dziennik „Rzeczpospolita”, najwyższa lokata w powiecie przasnyskim pod względem uzyskiwanego przychodu na jednego mieszkańca, efektywne wykorzystywanie środków unijnych. Ta nominacja to po prostu pochodna wskaźników, którymi możemy się pochwalić za ostatnie lata.

Tytuły Gminy Roku będą przyznawane tym samorządom, które „efektywnie wykorzystują środki unijne, inwestują w rozwój swojego regionu, a także dbają o warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości”. Tak przynajmniej zakłada regulamin samego konkursu. Sama więc nominacja jest zatem skutkiem działań realizowanych przez naszą gminę od lat.

Co istotne, tytuł Gminy Roku otrzymuje się na podstawie recenzji powołanego gremium konkursowego, bez konieczności opłacania jakichkolwiek taks czy opłat wstępnych. Sam tytuł ma głównie charakter prestiżowy, dlatego jest to tym większa nobilitacja dla Krzynowłogi Małej.

O tym, kto otrzyma stosowny tytuł, dowiemy się na uroczystej gali, która jest zaplanowana 29 listopada w Warszawie. Już teraz możemy jednak ściskać kciuki, by tytuł i symboliczna statuetka trafiły w ręce wójta Adama Bacławskiego. Byłoby to wielkie wyróżnienie całego terenu, który zalicza się do jednego z mniejszych na całym Mazowszu.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments