Krzynowłoga Mała: Ferie tuż, tuż i… już!

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych na Mazowszu uczniowie z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej wzięli udział w specjalnym apelu, który miał przypomnieć wszystkim zasady zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z dni wolnych od nauki.

Z jednej więc strony były piosenki i wiersze o zimie, z drugiej zaś – seria dobrych rad, jak wykorzystać tę porę roku do poprawy swojego stanu zdrowia. Nie zabrakło także wskazówek, dotyczących m.in. tego, jak bezpiecznie bawić się zimą na śniegu czy lodzie. Co prawda aura na razie nie przypomina srogiej zimy, ale do końca lutego wszystko jeszcze się może zmienić. Nauczyciele i uczniowie uznali więc, że lepiej dmuchać na zimne.

Na zakończenie apelu wręczono także wyróżnienia w szkolnym konkursie „Klasa na Plus”, organizowanym dla wszystkich klas przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Od początku roku każda klasa zbiera punkty dodatnie i ujemne. Przyznawane są one za rozmaite dziedziny szkolne i pozaszkolne, jak również za samo zachowanie się w szkole. Zdobyte punkty są następnie dzielone przez liczbę uczniów. Klasa, w której przypada największa liczba punktów na ucznia, zdobywa semestralny puchar przechodni.

W pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego najlepiej wypadły klasy: V (spośród oddziałów szkoły podstawowej) i IIIa (wśród gimnazjalistów). Puchary dla przedstawicieli tych klas wręczyli: dyrektor szkoły, opiekun RSU oraz przewodnicząca RSU.

Uroczystość przedferyjną zorganizowali Agnieszka Urbańska i Marcin Sokół.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments