Krzynowłoga Mała: Dzień inny niż wszystkie

Już od dobrych kilku lat w gminie Krzynowłoga Mała organizowane były imprezy z okazji Dnia Dziecka. Dopiero jednak w nowej kadencji samorządowej udało się przygotować zabawę, w której najważniejszymi postaciami były właśnie dzieciaki. A tak właśnie było 1 czerwca w Czaplicach-Bąkach.

Dlaczego akurat w tym miejscu wójt gminy Jerzy Humięcki zdecydował się zorganizować obchody Dnia Dziecka? Było to po części związane z urządzeniem tutaj placu zabaw sfinansowanego ze środków unijnych. Ważniejszym powodem jednak była aktywność lokalnej społeczności, która postanowiła wyjść z podobną inicjatywą. I tak, dzięki pomocy mieszkańców okolicznych sołectw i wsparciu szkół, udało się zrealizować niezwykłą zabawę dla najmłodszych.

Początek gminnego Dnia Dziecka miał charakter bardzo oficjalny. Wójt Jerzy Humięcki w towarzystwie okolicznych radnych: Jolanty Przybyłek i Jana Romana, a także sołtysa Bogdana Przybyłka i wybranej dwójki dzieci ze szkół – dokonali wspólnie otwarcia nowego placu zabaw, który będzie służył całej okolicznej społeczności. Nowy obiekt został także poświęcony przez ks. proboszcza Kazimierza Wójcika.

W dalszej części imprezy był już czas tylko na zabawy. Organizatorzy przygotowali dla kilkuset dzieciaków ze szkół z Krzynowłogi Małej, Roman-Sebor oraz Ulatowa-Adamów całą masę atrakcji. Były bajki interaktywne, konkurencje sprawnościowe, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, a także dostępne przez cały czas zjeżdżalnie i zabawki pneumatyczne – czyli popularne „dmuchańce”. Nie zabrakło także gratisowych słodkich przekąsek dla uczestników zajęć. Dla chętnych organizowane były również konkursy przez sponsorów i organizacje partnerskie – Bank Spółdzielczy w Chorzelach oraz KRUS – Placówka Terenowa z Przasnysza.

Na koniec bloku zajęć sprawnościowych wójt Jerzy Humięcki oraz przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski wręczyli najlepszym uczniom okolicznościowe medale, dyplomy i puchary. Wszyscy zaś mogli liczyć na upominki ufundowane przez Urząd Gminy oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

Impreza przygotowana w Czaplicach-Bąkach udowodniła, że nie trzeba wiele, by móc zorganizować wspaniałą uroczystość. Zaangażowanie samorządu gminnego, radnych, sponsorów, szkół i samego społeczeństwa może procentować i dawać wydawać kolejne owoce. Dlatego wójt liczy na to, że ta impreza już na stałe wpisze się w kalendarz imprez rekreacyjnych gminy Krzynowłoga Mała. Podobnie jak na to, że  co roku uda się realizować podobną zabawę w innej części gminy – tak by różne sołectwa mogły włączać się we wspólną pracę na rzecz dobra społecznego.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom i współorganizatorom Dnia Dziecka, którymi były następujące instytucje oraz osoby prywatne:

 • Bank Spółdzielczy w Chorzelach
 • Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” w Chorzelach
 • Firma NOVUM z Gromu
 • Nadleśnictwo Przasnysz
 • KRUS Przasnysz
 • Sołectwa: Czaplice-Bąki, Czaplice-Kurki
 • Witold Pszczółkowski
 • Alina i Jerzy Jelińscy
 • Maria Malińska
 • Firma handlowo-usługowa Humięccy s.c.
 • Radni gminy Krzynowłoga Mała
 • Komisariat Policji w Chorzelach
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Krzynowłodze Małej

Poniżej fotogaleria z Dnia Dziecka przygotowana przez fotografa Krzysztofa Nowakowskiego.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments