Krzynowłoga Mała: „CZARKI” najlepsze w turnieju o puchar Wójta

Dziesiąty, jubileuszowy turniej piłkarski o puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała wygrała drużyna  „CZARKÓW”. Impreza zorganizowana w sobotę, 30 kwietnia, na boisku piłkarskim w Łaniętach otworzyła cykl wydarzeń plenerowych w gminie.

Turniej o puchar wójta jest rozgrywany od samego początku w Łaniętach, gdzie znajduje się naturalne boisko do gry w piłkę nożną. Organizacja turnieju wymaga więc pewnych dodatkowych zabiegów, ale uczestnicy podkreślają bardzo familijną atmosferę zabawy organizowanej właśnie tutaj. Zresztą organizatorzy: Urząd Gminy Krzynowłoga Mała i klub sportowy „Krzyniak” bardzo starają się o to, by zawodnikom niczego nie brakowało. W tym roku udało się pozyskać dodatkowo sponsora – Bank Spółdzielczy w Chorzelach – który dla każdej ekipy ufundował profesjonalną piłkę.

Tegoroczne zmagania stały pod znakiem bardzo wyrównanej gry. Do zawodów zgłosiło się w sumie osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy. W zabawie brały udział następujące drużyny z całego powiatu przasnyskiego: CZARKI, STRYJE, GIMBAZA, ABY POGRAĆ, MULTERS OLSZEWKA, BORKOWO, MŁODZIAKI oraz WCZORAJSI.

Po rozgrywkach w grupach do strefy medalowej awansowały ekipy STRYJÓW, GIMBAZY, ABY POGRAĆ oraz CZARKÓW. Mecze o wejście do finału, a także sama finałowa potyczka były wspaniałymi widowiskami, które wskazywały na wyjątkowo wyrównany przebieg rywalizacji. Dość powiedzieć, że o ostatecznej kolejności na podium musiały decydować rzuty karne. Najwięcej zimnej krwi zachowali zawodnicy drużyny przasnyskich CZARKÓW i dzięki temu odnieśli zwycięstwo w całym turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa STRYJÓW, a na trzecim – uczniowie z zespołu GIMBAZA.

Najlepszym strzelcem turnieju uznano Kamila Makowskiego ze zwycięskiej drużyny, natomiast najlepszym bramkarzem został Paweł Roman (ABY POGRAĆ).

Warto odnotować, że jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wójt Krzynowłogi Małej Jerzy Humięcki poczęstował wszystkich zawodników jubileuszowym tortem, a prezes BS w Chorzelach Aleksandra Wiśnicka przekazała kapitanom zespołów zakupione piłki.  Puchary, które otrzymały wszystkie startujące ekipy, również ufundował wójt Jerzy Humięcki.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments