Krzynowłoga Mała. Ćwiczyli ewakuację dzieci ze szkoły

We wtorek, 28 września o godz. 10.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej obyły się ćwiczenia ewakuacyjne z udziałem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzynowłoga Mała oraz żołnierzy z 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.

 

Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, ćwiczenia obejmowały działania gaśnicze wewnątrz budynku szkoły połączone z ewakuacją dwóch osób poszkodowanych z budynku, działania gaśnicze budynku kotłowni i budowa zasilania wodnego z zewnętrznego zbiornika wodnego oraz sieci hydrantowej i ewakuację dzieci w miejsce bezpieczne przy pomocy żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego.

 

– Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie prawidłowość przeprowadzenia ewakuacji dzieci przez personel szkoły podstawowej, zapoznanie z obiektem strażaków w przypadku powstania realnego zagrożenia, sprawdzenie dróg ewakuacji i sieci hydrantowej, sprawdzenie umiejętności funkcjonariuszy PSP i  strażaków OSP podczas realizacji działań gaśniczych oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy służbami podczas realizacji działań ratowniczych – wyjaśnia oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu kpt. Piotr Kuligowski.

 

W ćwiczeniach udział brały:

  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza,
  • OSP Krzynowłoga Mała,
  • OSP Chmieleń Wielki,
  • OSP Romany Sebory,
  • wydzielone pododdziały 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 lat temu

Te ćwiczenia powinny odbyć się na skrzyżowaniu…niestety .

Fire
Fire
2 lat temu
Reply to  Marcin

Na skrzyżowaniu niestety już jest wszystko wyćwiczone co może być.