Krzynowłoga Mała: Co uczniowie wiedzą o pożarach

Przedstawiciele szkół z gminy Krzynowłoga Mała wywalczyli kilka trofeów podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Najcenniejsze z nich padło łupem gimnazjalistki Joanny Rudzińskiej z ZS w Krzynowłodze Małej.

Turniej wiedzy pożarniczej dla dzieci i młodzieży jest już dla nas prawdziwą tradycją. Okazuje się jednak, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy doskonale radzą sobie także na wyższych szczeblach, czego dowodem jest wspomniany wynik Joanny Rudzińskiej. Joasia, która przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki Hanny Sulki, nie miała sobie równych w kategoriach gimnazjów na poziomie powiatów. Dlatego w nagrodę pojedzie na eliminacje wojewódzkie, które 26 kwietnia odbędą się w miejscowości Lucień w powiecie gostynińskim.

Z kolei w kategorii szkół podstawowych znakomite trzecie miejsce zajęła Ewa Bagińska ze szkoły w Ulatowie-Adamach. Najniższy stopień na podium nie był co prawda premiowany startem w eliminacjach wojewódzkich, może być jednak powodem do dumy dla młodej Ewy i całej szkoły w Ulatowie. Tym bardziej że reprezentantka tej placówki okazała się lepsza od wielu uczennic i uczniów z wielu innych szkół w naszym powiecie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments