Krystian Wódkiewicz ma już nowy wózek elektryczny

Krystian Wódkiewicz doczekał się nowego wózka elektrycznego. W uzbieraniu środków na jego zakup pomógł Obywatelski Konwój Humanitarny i wolontariusze z powiatu przasnyskiego.

 

Pod koniec października 2022 roku informowaliśmy naszych czytelników, że sukcesem zakończyła się zbiórka na leczenie Krystiana Wódkiewicza. Udało się zebrać potrzebną na rehabilitację i elektryczny wózek inwalidzki kwotę – 50 tys. zł.

Teraz pani Iwona, mama chłopca, poinformowała, że Krystian ma już nowy wózek.

– Nasz syn Krystian doczekał się zakupu nowego, wielofunkcyjnego wózka elektrycznego, który posłuży mu w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim  za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą od Was otrzymaliśmy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć – pisze pani Iwona.

 

Krystian od urodzenia cierpi na dystorfię mięśniową Duchenne’a. Choroba chłopca powoduje zanik wszystkich mięśni i jest nieuleczalna. Celem terapii jest wydłużenie okresu samodzielności chorego oraz zwiększenie komfortu jego życia.

Chłopiec świat ogląda często zza szyb szpitalnego okna i choć wiadomym jest, że już nie wyzdrowieje, to rodzice robią wszystko, by Krystian był jak najszczęśliwszy. W akcję pomocy zaangażował się przasnyski Obywatelski Konwój Humanitarny.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments