Krysia Szuszkiewicz z Chorzel odebrała nagrodę z rąk prezydenta!

Krysia Szuszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzelach zdobyła nagrodę Grand Prix w ogólnopolskim konkursie ,,Wczujmy się w klimat” w kategorii fotografia. Odebrała nagrodę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. W środę 9 stycznia 2019 r. wspólnie z opiekunką p. Elżbietą Lorenc i mamą uczestniczyła w konferencji podsumowującej projekt Ministerstwa Środowiska.

Fotografia zatytułowana „Nadzieja”, zgodnie z opisem Krysi, przedstawia zniszczony dom po burzy. „Atmosfera pogodowa zalała miasto, lasy, pola, a z okna samochodu obserwowałam jak natura płacze. Wiele osób straciło dach nad głową, a ich życie było zagrożone. Niektórzy mieli szczęście inni musieli znaleźć schronienie. Tego dnia oraz przez wiele kolejnych panował strach i smutek. Dziś pozostaje nam działać i mieć nadzieję na lepsze jutro, bo nadzieja umiera ostatnia” – napisała autorka zdjęcia.

Prace przesłane na konkurs były interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”.  W Jury ogólnopolskiego konkursu znaleźli się przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i firmy Arcadis. Nagrodą, którą Krysia Szuszkiewicz otrzymała za swoje zdjęcie jest czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3.

Gratulujemy!


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments