Kronospan będzie budował fabrykę w Chorzelach!

W połowie marca w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele, burmistrz Beata Szczepankowska gościła kierownictwo firmy, która wykupiła grunty w strefie gospodarczej w Chorzelach i planuje tu budowę swojego zakładu.

Spotkanie miało charakter roboczy. Firma kontynuuje prace formalne i dokumentacyjne, związane z rozpoczęciem inwestycji i jej działalnością. Zatrudnienie, w pierwszej fazie realizacji inwestycji wyniesie około 250 osób, a docelowo, po zakończeniu jej realizacji, może wynieść nawet do 3 tys. osób, razem z firmami kooperującymi.

W dbałości o otoczenie uzgadniane są już ostatnie zabezpieczenia, które gwarantują niepogorszenie jakości powietrza, wód i gleby w Chorzelach i okolicach. Zakład zostanie wyposażony, zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej oraz wymaganiami BAT (Best Available Technics – najlepsze dostępne techniki), w najnowocześniejsze urządzenia ochrony środowiska.

Rzeczowe podejście firmy do obaw władz Miasta i Gminy Chorzele jest dobrym prognostykiem dla satysfakcji z wyników współpracy zarówno dla mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele, jak i dla inwestora.

Firma gotowa jest zastosować wszelkie zabezpieczenia proekologiczne, natomiast Gmina stanie po stronie firmy w punktach, które nie mają znaczenia dla ekologii w okresie użytkowania, a utrudniają jej sam proces przygotowania i budowy zakładów.


 

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments